OEM Economical School Classroom Plastic Kids Study Training Chair Steel Middle School Furniture Student Chairs and Tables Set
Pool progress
0/100 (0%)
100 more to reach MOQ
Pool Progress0 / 100 units (0%)
100 more units needed to reach MOQ
Price tiers
Swipe โ
US$33.62
1+
01
End
Key attributes
Customization
Available
Size
Single
Table Top Material
Wood
Shipping Cost
Contact the supplier about freight and estimated delivery time.
Secure Payments
Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform.
Refund Policy
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues.
Model No.
WMS0201
Table Base
Steel
Folded
Unfolded
Disassembly
Disassembly
Height Adjustable
Adjustable
Customized
Customized
Color
White
Style
Modern
Material
Metal
Wood Style
Solid Wood
Condition
New
Transport Package
by Sea
Specification
Desk: H680-760*W600*450mm Chair: H800/SH320-420*W4
Trademark
WoMei
Origin
China
Production Capacity
100000 Per Month
Package Size
50.00cm * 60.00cm * 75.00cm
Package Gross Weight
17.620kg
| Customization | Available |
|---|---|
| Size | Single |
| Table Top Material | Wood |
| Shipping Cost | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
| Secure Payments | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
| Refund Policy | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
| Model No. | WMS0201 |
| Table Base | Steel |
| Folded | Unfolded |
| Disassembly | Disassembly |
| Height Adjustable | Adjustable |
| Customized | Customized |
| Color | White |
|---|---|
| Style | Modern |
| Material | Metal |
| Wood Style | Solid Wood |
| Condition | New |
| Transport Package | by Sea |
| Specification | Desk: H680-760*W600*450mm Chair: H800/SH320-420*W4 |
| Trademark | WoMei |
| Origin | China |
| Production Capacity | 100000 Per Month |
| Package Size | 50.00cm * 60.00cm * 75.00cm |
| Package Gross Weight | 17.620kg |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Foshan Womei Furniture Co., Ltd.
