Modern Luxury Metal Kitchen Furniture Plastic Banquet Wedding Event Restaurant Dining Chair
Pool progress
0/100 (0%)
100 more to reach MOQ
Pool Progress0 / 100 units (0%)
100 more units needed to reach MOQ
Price tiers
Swipe โ
US$18.00-19.00
5+
05
End
Key attributes
Customization
Available
Style
Modern
Material
Metal
Shipping Cost
Contact the supplier about freight and estimated delivery time.
Secure Payments
Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform.
Refund Policy
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues.
Model No.
CY-109
Usage
Hotel, Home
Armrest
Without Armrest
Color
White
Folded
Unfolded
Rotary
Rotary
Customized
Non-Customized
Shape
Round
Condition
New
Packing Volume
0.15mยณ
Packing Weight
7.5kg
General Use
Dining Room, Hotel, Office, Villa, Apartment
Design Style
Light Luxury
Moq
5
Type
Dining Room Furniture
Transport Package
Carton
Specification
Customized
Trademark
suzigu
Origin
China
Hs Code
9401790000
Production Capacity
80000PCS/Month
Package Size
43.00cm * 48.00cm * 77.00cm
Package Gross Weight
7.500kg
Category
Dining chair
Model
CY-109 Dining Chair
Popular Elements
Metal Master design
Assembled
Yes
Backrest Height
125mm and below
| Customization | Available |
|---|---|
| Style | Modern |
| Material | Metal |
| Shipping Cost | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
| Secure Payments | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
| Refund Policy | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
| Model No. | CY-109 |
| Usage | Hotel, Home |
| Armrest | Without Armrest |
| Color | White |
| Folded | Unfolded |
| Rotary | Rotary |
| Customized | Non-Customized |
| Shape | Round |
| Condition | New |
| Packing Volume | 0.15mยณ |
| Packing Weight | 7.5kg |
| General Use | Dining Room, Hotel, Office, Villa, Apartment |
|---|---|
| Design Style | Light Luxury |
| Moq | 5 |
| Type | Dining Room Furniture |
| Transport Package | Carton |
| Specification | Customized |
| Trademark | suzigu |
| Origin | China |
| Hs Code | 9401790000 |
| Production Capacity | 80000PCS/Month |
| Package Size | 43.00cm * 48.00cm * 77.00cm |
| Package Gross Weight | 7.500kg |
| Category | Dining chair |
| Model | CY-109 Dining Chair |
| Popular Elements | Metal Master design |
| Assembled | Yes |
| Backrest Height | 125mm and below |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Foshan Suzigu Furniture Co., Ltd.
