Sillas De Oficina Office Chairs Ergonomic Manager Boss Modern Office Chair Mesh Computer Task Desk Staff Chair
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$75.00
15+
015
End
Key attributes
Customization
Available
Style
Modern
Material
Fabric
Shipping Cost
Contact the supplier about freight and estimated delivery time.
Secure Payments
Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform.
Refund Policy
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues.
Model No.
GR
Rotary
Rotary
Armrest
With Armrest
Folded
Unfolded
Customized
Customized
Condition
New
Warranty
5 Years
Package
1 PC/Carton
Origan
Foshan
Product Name
Office Chair
Main Material
Metal+Mesh+Plastic
Height Adjustable
Adjustable
Frame Material
Plastic
Advantage
Ergonomic
Mark
Customized
Delivery Time
15-45 Days
Moq
15PCS
Color
Optional
Oem&Odm
Supported
Transport Package
Carton
Specification
625*500*1020mm
Trademark
MAC
Origin
Guangdong
Package Size
55.00cm * 60.00cm * 70.00cm
Package Gross Weight
15.000kg
Application
Living Room, Hotel, Office Building, Hospital, Mall, Leisure Facilities, School
Brand Name
MAC
Model Number
GR
Feature
Eco-Friendly, Durable, Lightweight, Ergonomic, height adjustable, 360 Degree Rotation
Pump
Heavy duty hydraulic pump
Function
360 Degree Swivel/Reclining/Height Adjustable
| Customization | Available |
|---|---|
| Style | Modern |
| Material | Fabric |
| Shipping Cost | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
| Secure Payments | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
| Refund Policy | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
| Model No. | GR |
| Rotary | Rotary |
| Armrest | With Armrest |
| Folded | Unfolded |
| Customized | Customized |
| Condition | New |
| Warranty | 5 Years |
| Package | 1 PC/Carton |
| Origan | Foshan |
| Product Name | Office Chair |
| Main Material | Metal+Mesh+Plastic |
| Height Adjustable | Adjustable |
| Frame Material | Plastic |
| Advantage | Ergonomic |
|---|---|
| Mark | Customized |
| Delivery Time | 15-45 Days |
| Moq | 15PCS |
| Color | Optional |
| Oem&Odm | Supported |
| Transport Package | Carton |
| Specification | 625*500*1020mm |
| Trademark | MAC |
| Origin | Guangdong |
| Package Size | 55.00cm * 60.00cm * 70.00cm |
| Package Gross Weight | 15.000kg |
| Application | Living Room, Hotel, Office Building, Hospital, Mall, Leisure Facilities, School |
| Brand Name | MAC |
| Model Number | GR |
| Feature | Eco-Friendly, Durable, Lightweight, Ergonomic, height adjustable, 360 Degree Rotation |
| Pump | Heavy duty hydraulic pump |
| Function | 360 Degree Swivel/Reclining/Height Adjustable |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
MAC Chairs And Components Co., Ltd.
