Stackable Modern Student Plastic School Chair for Classroom Furniture
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$3.50
1+
01
End
Key attributes
Customization
Available
Material
PP Plastic
Armrest
Without Armrest
Model No.
ZL-02-11
Height Adjustable
Unadjustable
Disassembly
Undisassembly
Folded
Unfolded
Rotary
Fixed
Customized
Customized
Certification
CE
Color
Red Blue Green Yellow Have in Stock
Style
Modern
Shape
Special-Shaped
Condition
New
Item Name
34cm Seat Height Chair
Suits To
School, Community, Home
Applicable Age
7 -10 Years Old
Is It Customizable
Color of Chair and Logo Can Be Customized
Certificate
CE
Transport Package
10PCS in a Bubble Bag and Woven Bag
Specification
L41xW35xH62cm SH: 34cm
Trademark
no
Origin
Zhejiang China
Hs Code
9401809099
Production Capacity
50000 Pieces/Month
Model
Plastic chair ZL-02-11
Size
41*35*62cm, Seat height 34cm
Suit To
7-10 years old for primary school student
Standard Package
10pcs in a bubble bag&woven bag
Feature
stackable,strong & durable with much thicker and heavier quality than other same suppliers.
Oem
yes
Market Before You
Most Europe country, most Asian country, USA
Place Of Origin
Made in China
| Customization | Available |
|---|---|
| Material | PP Plastic |
| Armrest | Without Armrest |
| Model No. | ZL-02-11 |
| Height Adjustable | Unadjustable |
| Disassembly | Undisassembly |
| Folded | Unfolded |
| Rotary | Fixed |
| Customized | Customized |
| Certification | CE |
| Color | Red Blue Green Yellow Have in Stock |
| Style | Modern |
| Shape | Special-Shaped |
| Condition | New |
| Item Name | 34cm Seat Height Chair |
| Suits To | School, Community, Home |
| Applicable Age | 7 -10 Years Old |
| Is It Customizable | Color of Chair and Logo Can Be Customized |
|---|---|
| Certificate | CE |
| Transport Package | 10PCS in a Bubble Bag and Woven Bag |
| Specification | L41xW35xH62cm SH: 34cm |
| Trademark | no |
| Origin | Zhejiang China |
| Hs Code | 9401809099 |
| Production Capacity | 50000 Pieces/Month |
| Model | Plastic chair ZL-02-11 |
| Size | 41*35*62cm, Seat height 34cm |
| Suit To | 7-10 years old for primary school student |
| Standard Package | 10pcs in a bubble bag&woven bag |
| Feature | stackable,strong & durable with much thicker and heavier quality than other same suppliers. |
| Oem | yes |
| Market Before You | Most Europe country, most Asian country, USA |
| Place Of Origin | Made in China |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Taizhou Zhonglian Plastic Mould Co., Ltd.
