Modern Hotel Furniture Ready to Ship Wooden Metal Square Back Dining Room in Stock Banquet Chair for Restaurant
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$8.50 - 10.00
100+
0100
End
Key attributes
Customization
Available
Material
Plastic
Style
Modern
Shipping Cost
Contact the supplier about freight and estimated delivery time.
Secure Payments
Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform.
Refund Policy
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues.
Model No.
HY
Shape
Square
Back Height
Medium Back
Seater
1
Seat Thickness
1.2mm
Armrest
Without Armrest
Fixed
Fixed
Rotary
Fixed
Folded
Unfolded
Suitable For
Adult
Color
Purple
Certification
ISO9001
Customized
Non-Customized
Condition
New
Hy
Dining Chairs
Hy1
Banquet Chairs for Sale
Scope Of Application
Wedding Event, Dining Room, Restaurant, Project...
Transport Package
Standard Export Carton Packing
Specification
90*45*40cm
Trademark
Hoping
Origin
Foshan China
Hs Code
9401719000
Production Capacity
1000PCS/Month
Package Size
46.00cm * 45.00cm * 105.00cm
Package Gross Weight
36.000kg
Item Name:
Modern Hotel Furniture Ready to Ship Wooden Metal Square Back Dining Room in Stock Banquet Chair for Restaurant
Container Capacity:
20 GP:438PCS 40GP:800PCS 40HQ:1116PCS (4pcs/ CTNS)
Material:
Metal/ Resin/ Plastic
Payment Terms :
100% T/T (30% deposit before production, 70% balance before shipment)
Loading Port :
Foshan / Guangzhou / Shenzhen
| Customization | Available |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Style | Modern |
| Shipping Cost | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
| Secure Payments | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
| Refund Policy | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
| Model No. | HY |
| Shape | Square |
| Back Height | Medium Back |
| Seater | 1 |
| Seat Thickness | 1.2mm |
| Armrest | Without Armrest |
| Fixed | Fixed |
| Rotary | Fixed |
| Folded | Unfolded |
| Suitable For | Adult |
| Color | Purple |
| Certification | ISO9001 |
| Customized | Non-Customized |
|---|---|
| Condition | New |
| Hy | Dining Chairs |
| Hy1 | Banquet Chairs for Sale |
| Scope Of Application | Wedding Event, Dining Room, Restaurant, Project... |
| Transport Package | Standard Export Carton Packing |
| Specification | 90*45*40cm |
| Trademark | Hoping |
| Origin | Foshan China |
| Hs Code | 9401719000 |
| Production Capacity | 1000PCS/Month |
| Package Size | 46.00cm * 45.00cm * 105.00cm |
| Package Gross Weight | 36.000kg |
| Item Name: | Modern Hotel Furniture Ready to Ship Wooden Metal Square Back Dining Room in Stock Banquet Chair for Restaurant |
| Container Capacity: | 20 GP:438PCS 40GP:800PCS 40HQ:1116PCS (4pcs/ CTNS) |
| Material: | Metal/ Resin/ Plastic |
| Payment Terms : | 100% T/T (30% deposit before production, 70% balance before shipment) |
| Loading Port : | Foshan / Guangzhou / Shenzhen |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Foshan Hoping Furniture Co., Ltd.
