Best Furniture Plastic School Study Training Chair Ergonomic Conference Office Executive Chair
Pool progress
0/100 (0%)
100 more to reach MOQ
Pool Progress0 / 100 units (0%)
100 more units needed to reach MOQ
Price tiers
Swipe โ
US$24.00
1+
01
End
Key attributes
Customization
Available
Style
Modern
Material
Plastic
Shipping Cost
Contact the supplier about freight and estimated delivery time.
Secure Payments
Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform.
Refund Policy
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues.
Model No.
G05
Usage
Hotel, Home
Armrest
Without Armrest
Color
Black
Folded
Folded
Rotary
Rotary
Customized
Customized
Shape
Square
Condition
New
Frame
PP Frame
Base
Chrome or White Base
Mechanism
Height-Adjustable Mechanism
Connector
Bench Connector
Transport Package
Carton Packing
Specification
50cm*57cm*85m
Trademark
Boke
Origin
Foshan, Guangdong, China
Hs Code
94013000
Production Capacity
50000 Pieces/ Month
Package Size
75.00cm * 55.00cm * 54.00cm
Package Gross Weight
20.000kg
Lead Time
13 days (1 - 100 Pieces) 18 days (101 - 200 Pieces) To be negotiated ( > 200 Pieces)
| Customization | Available |
|---|---|
| Style | Modern |
| Material | Plastic |
| Shipping Cost | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
| Secure Payments | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
| Refund Policy | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
| Model No. | G05 |
| Usage | Hotel, Home |
| Armrest | Without Armrest |
| Color | Black |
| Folded | Folded |
| Rotary | Rotary |
| Customized | Customized |
| Shape | Square |
| Condition | New |
|---|---|
| Frame | PP Frame |
| Base | Chrome or White Base |
| Mechanism | Height-Adjustable Mechanism |
| Connector | Bench Connector |
| Transport Package | Carton Packing |
| Specification | 50cm*57cm*85m |
| Trademark | Boke |
| Origin | Foshan, Guangdong, China |
| Hs Code | 94013000 |
| Production Capacity | 50000 Pieces/ Month |
| Package Size | 75.00cm * 55.00cm * 54.00cm |
| Package Gross Weight | 20.000kg |
| Lead Time | 13 days (1 - 100 Pieces) 18 days (101 - 200 Pieces) To be negotiated ( > 200 Pieces) |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Foshan Boke Furniture Co.,LTD.
