Liyu 2024 Modern Mesh Office Chair Hot Sale Swivel Furniture with Ergonomic Home Desk Foshan Metal Plastic Design
Pool progress
0/100 (0%)
100 more to reach MOQ
Pool Progress0 / 100 units (0%)
100 more units needed to reach MOQ
Price tiers
Swipe โ
US$90.00
1+
01
End
Key attributes
Customization
Available
Style
Modern
Material
Fabric
Shipping Cost
Contact the supplier about freight and estimated delivery time.
Secure Payments
Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform.
Refund Policy
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues.
Model No.
CM-M28A
Rotary
Rotary
Armrest
With Armrest
Folded
Unfolded
Customized
Non-Customized
Condition
New
Metal Type
Other
Usage
Home Office Furniture
Keyword
Offcie Chair
Product Name
Ergonomic Mesh Office Chair
Color
Balck
Design Style
Modern
Feature
Other
Appearance
Mesh Executive Office Chair Ergonomic
Mechanism
Simple Mechanism
Design
Morden Office Fruniture
Function
Reliable Lumbar Support
Advantage
Durable Chair Comfortable Strong Chair
Mail Packing
N
Transport Package
Paper Box Packaging
Specification
2PCS
Trademark
LIYU
Origin
Foshan
Production Capacity
10000pieces/Month
Package Size
170.00cm * 150.00cm * 100.00cm
Package Gross Weight
100.000kg
Lead Time
30 days (1 - 50 Pieces) 50 days (51 - 100 Pieces) 100 days (101 - 200 Pieces) To be negotiated ( > 200 Pieces)
Brand Name
LIYU
Model Number
CM-M28A
| Customization | Available |
|---|---|
| Style | Modern |
| Material | Fabric |
| Shipping Cost | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
| Secure Payments | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
| Refund Policy | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
| Model No. | CM-M28A |
| Rotary | Rotary |
| Armrest | With Armrest |
| Folded | Unfolded |
| Customized | Non-Customized |
| Condition | New |
| Metal Type | Other |
| Usage | Home Office Furniture |
| Keyword | Offcie Chair |
| Product Name | Ergonomic Mesh Office Chair |
| Color | Balck |
| Design Style | Modern |
| Feature | Other |
|---|---|
| Appearance | Mesh Executive Office Chair Ergonomic |
| Mechanism | Simple Mechanism |
| Design | Morden Office Fruniture |
| Function | Reliable Lumbar Support |
| Advantage | Durable Chair Comfortable Strong Chair |
| Mail Packing | N |
| Transport Package | Paper Box Packaging |
| Specification | 2PCS |
| Trademark | LIYU |
| Origin | Foshan |
| Production Capacity | 10000pieces/Month |
| Package Size | 170.00cm * 150.00cm * 100.00cm |
| Package Gross Weight | 100.000kg |
| Lead Time | 30 days (1 - 50 Pieces) 50 days (51 - 100 Pieces) 100 days (101 - 200 Pieces) To be negotiated ( > 200 Pieces) |
| Brand Name | LIYU |
| Model Number | CM-M28A |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Foshan Liyu Furniture Co., Ltd.
