Children Room Furniture Movable Portable Baby Folding Crib
Pool progress
0/100 (0%)
100 more to reach MOQ
Pool Progress0 / 100 units (0%)
100 more units needed to reach MOQ
Price tiers
Swipe โ
US$25.00
100+
0100
End
Key attributes
Customization
Available
Kind
Multifunctional Baby Crib
Material
Carbon Steel
Shipping Cost
Contact the supplier about freight and estimated delivery time.
Secure Payments
Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform.
Refund Policy
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues.
Model No.
C988
Folded
Folded
Swing
Swing
Disassembly
Disassembly
Height Adjustable
Adjustable
Customized
Customized
Certification
CCC
Style
Modern
Color
Green/Pink/Grey/Black
Condition
New
Carton Size
94*13*57cm
Cbm
0.0697
N.W
6.4kg
G.W
7.5kg
Product Size
92*55*69cm
Optional Accessories
Mosquito Net/Changing Table/Coconut Mattress etc
Transport Package
Carton Package
Specification
1pc/ctn
Trademark
Yuxin baby
Origin
Hubei, China
Hs Code
9403509990
Package Size
94.00cm * 13.00cm * 57.00cm
Package Gross Weight
7.500kg
Model
C988
Height Adjustment
69-81CM
Age Range
0-24months
| Customization | Available |
|---|---|
| Kind | Multifunctional Baby Crib |
| Material | Carbon Steel |
| Shipping Cost | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
| Secure Payments | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
| Refund Policy | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
| Model No. | C988 |
| Folded | Folded |
| Swing | Swing |
| Disassembly | Disassembly |
| Height Adjustable | Adjustable |
| Customized | Customized |
| Certification | CCC |
| Style | Modern |
| Color | Green/Pink/Grey/Black |
| Condition | New |
| Carton Size | 94*13*57cm |
|---|---|
| Cbm | 0.0697 |
| N.W | 6.4kg |
| G.W | 7.5kg |
| Product Size | 92*55*69cm |
| Optional Accessories | Mosquito Net/Changing Table/Coconut Mattress etc |
| Transport Package | Carton Package |
| Specification | 1pc/ctn |
| Trademark | Yuxin baby |
| Origin | Hubei, China |
| Hs Code | 9403509990 |
| Package Size | 94.00cm * 13.00cm * 57.00cm |
| Package Gross Weight | 7.500kg |
| Model | C988 |
| Height Adjustment | 69-81CM |
| Age Range | 0-24months |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Hubei Yuxin Children's Products Co., Ltd.
