China Supplier Hospital Furniture Moveable Stainless Steel Infant Bed Baby Crib with ABS Transparent Cradle
Pool progress
0/100 (0%)
100 more to reach MOQ
Pool Progress0 / 100 units (0%)
100 more units needed to reach MOQ
Price tiers
Swipe →
US$100.00 - 150.00
10+
010
End
Key attributes
Customization
Available
Material
Metal
Type
Infant Bed
Model No.
BBC002A
Folded
Unfolded
Using Ambient
Hospital
Certification
CE
Condition
New
Location
1.5 Hours From Shanghai
Oem&Odm
Available
Purpose
for Baby Use
Head Upward Angle
0-12°
Wheel
3 Inch with Cross Brakes
Loading Capacity
15kg
Transport Package
Carton Export Package
Specification
850*500*780*980mm
Trademark
WANROOEMED
Origin
Jiangsu, China (Mainland)
Hs Code
94029000
Production Capacity
1000set/Sets Per Month
Model
BBC002A
Length:
850mm
Width:
530mm
Height
920mm
Anti-Trebdelenburg
0°~≥12°
Optional
Matress
| Customization | Available |
|---|---|
| Material | Metal |
| Type | Infant Bed |
| Model No. | BBC002A |
| Folded | Unfolded |
| Using Ambient | Hospital |
| Certification | CE |
| Condition | New |
| Location | 1.5 Hours From Shanghai |
| Oem&Odm | Available |
| Purpose | for Baby Use |
| Head Upward Angle | 0-12° |
| Wheel | 3 Inch with Cross Brakes |
| Loading Capacity | 15kg |
|---|---|
| Transport Package | Carton Export Package |
| Specification | 850*500*780*980mm |
| Trademark | WANROOEMED |
| Origin | Jiangsu, China (Mainland) |
| Hs Code | 94029000 |
| Production Capacity | 1000set/Sets Per Month |
| Model | BBC002A |
| Length: | 850mm |
| Width: | 530mm |
| Height | 920mm |
| Anti-Trebdelenburg | 0°~≥12° |
| Optional | Matress |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
🏭
Jiangsu Rooe Medical Technology Co., Ltd.
