Manufacturer Wooden Baby Furniture Raw Wooden_Baby_Crib
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$55.00
100+
0100
End
Key attributes
Customization
Available
Kind
Multifunctional Baby Crib
Material
Wood
Folded
Unfolded
Swing
Swing
Disassembly
Undisassembly
Height Adjustable
Adjustable
Customized
Customized
Certification
En71/En716
Style
Modern
Color
Natural
Condition
New
Functions
Multifunctional
Oem/Odm
Yes
Logo
Yes
Moq
100
Transport Package
Mail Package
Specification
104*68*98cm
Trademark
bangluoou
Origin
China
Hs Code
9403509990
Production Capacity
500 Pieces / Day
Package Size
105.00cm * 68.00cm * 90.00cm
Package Gross Weight
17.000kg
Product Name
Manufacturer Wooden Baby Furniture Raw wooden_baby_crib
Function
Multifunctional,change to toddler bed
Feature
baby bed ,cradle ,desk ,three height adjustable
Main Market
Asia,middle east ,north America,India,Europe
Delivery Time
10-35 days
Oem
yes
| Customization | Available |
|---|---|
| Kind | Multifunctional Baby Crib |
| Material | Wood |
| Folded | Unfolded |
| Swing | Swing |
| Disassembly | Undisassembly |
| Height Adjustable | Adjustable |
| Customized | Customized |
| Certification | En71/En716 |
| Style | Modern |
| Color | Natural |
| Condition | New |
| Functions | Multifunctional |
| Oem/Odm | Yes |
| Logo | Yes |
| Moq | 100 |
|---|---|
| Transport Package | Mail Package |
| Specification | 104*68*98cm |
| Trademark | bangluoou |
| Origin | China |
| Hs Code | 9403509990 |
| Production Capacity | 500 Pieces / Day |
| Package Size | 105.00cm * 68.00cm * 90.00cm |
| Package Gross Weight | 17.000kg |
| Product Name | Manufacturer Wooden Baby Furniture Raw wooden_baby_crib |
| Function | Multifunctional,change to toddler bed |
| Feature | baby bed ,cradle ,desk ,three height adjustable |
| Main Market | Asia,middle east ,north America,India,Europe |
| Delivery Time | 10-35 days |
| Oem | yes |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Hefei Craft Child Product Co., Ltd.
