Best Selling Home Furniture Baby Product Wooden Double Baby Cot/Adult Size Crib/Baby Cribs
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$39.98 - 48.89
100+
0100
End
Key attributes
Customization
Available
For Ages
<3
Style
Modern
Model No.
WBB101
Material
Wood
Color
Wood
Certification
En71
Height Adjustable
Adjustable
Disassembly
Disassembly
Customized
Customized
Condition
New
Oem/Odm
Acceptable
Packing Size
110*66*16cm
Suitable Age
0-5 Year Old
Sample
Acceptable
Transport Package
1PC/CTN
Specification
inner size: 120*60cm
Trademark
CRAFT
Origin
Shucheng County, Luan City, Anhui, China
Hs Code
9403509990
Production Capacity
5000000/Month
Item Number
WBB101
Function
multifunctional wooden baby crib
Packing
1pc/ctn
Moq
100pcs
Size
180*73*79cm
| Customization | Available |
|---|---|
| For Ages | <3 |
| Style | Modern |
| Model No. | WBB101 |
| Material | Wood |
| Color | Wood |
| Certification | En71 |
| Height Adjustable | Adjustable |
| Disassembly | Disassembly |
| Customized | Customized |
| Condition | New |
| Oem/Odm | Acceptable |
| Packing Size | 110*66*16cm |
| Suitable Age | 0-5 Year Old |
|---|---|
| Sample | Acceptable |
| Transport Package | 1PC/CTN |
| Specification | inner size: 120*60cm |
| Trademark | CRAFT |
| Origin | Shucheng County, Luan City, Anhui, China |
| Hs Code | 9403509990 |
| Production Capacity | 5000000/Month |
| Item Number | WBB101 |
| Function | multifunctional wooden baby crib |
| Packing | 1pc/ctn |
| Moq | 100pcs |
| Size | 180*73*79cm |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Hefei Craft Child Product Co., Ltd.
