Egrospace Height Adjustable Standing Sit Stand Dual Motor Furniture Electric Automatic Table Ergonomics Office Desk
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$208.93
1+
01
End
Key attributes
Customization
Available
Desktop Material
MFC
Style
Modern
Model No.
ES-DT-N-326
Leg Material
Metal
Wood Style
Panel
Condition
New
Motor Quantity
2
Frame Color
White, Black, Grey
Tabletop Thickness
25mm
Speed
40mm/S
Frame Expansion
1025-1800mm
Gross Weight
30kg
Package Size
1094*282*247mm
Load Capacity
150kg
Transport Package
Carton
Specification
1025-1800*680*610-1255
Trademark
EGROspace
Origin
Foshan
Production Capacity
50000sets/Year
Description
Lifting height: 600-1245 (ยฑ8mm) Load capacity: 120KG Speed: 40MM/S Noise: <50db Frame telescopic range: 1190-1790mm Side plate length: 575mm Tube shape: 80*50/75*45/70*40*1.5mm Length of foot: aluminum foot 50*80*20 Gross weight: 58KG Packing: 1 package: 1091*272*250MM 2Pack: 1091*272*250MM 3Package: 1240*272*245MM
| Customization | Available |
|---|---|
| Desktop Material | MFC |
| Style | Modern |
| Model No. | ES-DT-N-326 |
| Leg Material | Metal |
| Wood Style | Panel |
| Condition | New |
| Motor Quantity | 2 |
| Frame Color | White, Black, Grey |
| Tabletop Thickness | 25mm |
| Speed | 40mm/S |
| Frame Expansion | 1025-1800mm |
|---|---|
| Gross Weight | 30kg |
| Package Size | 1094*282*247mm |
| Load Capacity | 150kg |
| Transport Package | Carton |
| Specification | 1025-1800*680*610-1255 |
| Trademark | EGROspace |
| Origin | Foshan |
| Production Capacity | 50000sets/Year |
| Description | Lifting height: 600-1245 (ยฑ8mm) Load capacity: 120KG Speed: 40MM/S Noise: <50db Frame telescopic range: 1190-1790mm Side plate length: 575mm Tube shape: 80*50/75*45/70*40*1.5mm Length of foot: aluminum foot 50*80*20 Gross weight: 58KG Packing: 1 package: 1091*272*250MM 2Pack: 1091*272*250MM 3Package: 1240*272*245MM |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Egrospace Kejing furniture limited company
