Ws-Ss2bj-1 Modern Design Dual Motor Ergo Smart Electric Height Adjustable Standing Desk Frame for Home Office Furniture
Pool progress
0/100 (0%)
100 more to reach MOQ
Pool Progress0 / 100 units (0%)
100 more units needed to reach MOQ
Price tiers
Swipe โ
US$92.60
1+
01
End
Key attributes
Customization
Available
Desktop Material
Solid Wood
Style
Modern
Shipping Cost
Contact the supplier about freight and estimated delivery time.
Secure Payments
Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform.
Refund Policy
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues.
Model No.
WS-SS2BJ-01
Leg Material
Metal
Wood Style
Solid Wood
Condition
New
Height Adjustable Range
700-1150mm
Frame Width
1050-1700mm Adjustable
Load Capacity
120kg
Color
Black, White, Grey, or Customized
Adjustable Speed
25mm/S
Noise
โค45dB
Lifting Column Stage
2 Stages
Foot
Steel Plates Welded 680*70*20mm, T=2.5+2mm
Side Bracket
550mm
Transport Package
Carton
Specification
0.057 CBM / Carton
Trademark
OEM
Origin
China
Hs Code
94039900
Production Capacity
50000 Sets Per Month
Package Size
101.50cm * 29.50cm * 19.00cm
Package Gross Weight
22.000kg
Model
WS-SS2BJ
Packing Info
101.5*29.5*19cm
Gw
22.0kgs
Memory Height
3 programmable memory preset
Overload Protection
YES
Anti-Collision Function
YES
Leading Time
3 days for stock sample10-15 days for new sample30-45 days for bulk order
| Customization | Available |
|---|---|
| Desktop Material | Solid Wood |
| Style | Modern |
| Shipping Cost | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
| Secure Payments | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
| Refund Policy | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
| Model No. | WS-SS2BJ-01 |
| Leg Material | Metal |
| Wood Style | Solid Wood |
| Condition | New |
| Height Adjustable Range | 700-1150mm |
| Frame Width | 1050-1700mm Adjustable |
| Load Capacity | 120kg |
| Color | Black, White, Grey, or Customized |
| Adjustable Speed | 25mm/S |
| Noise | โค45dB |
| Lifting Column Stage | 2 Stages |
| Foot | Steel Plates Welded 680*70*20mm, T=2.5+2mm |
|---|---|
| Side Bracket | 550mm |
| Transport Package | Carton |
| Specification | 0.057 CBM / Carton |
| Trademark | OEM |
| Origin | China |
| Hs Code | 94039900 |
| Production Capacity | 50000 Sets Per Month |
| Package Size | 101.50cm * 29.50cm * 19.00cm |
| Package Gross Weight | 22.000kg |
| Model | WS-SS2BJ |
| Packing Info | 101.5*29.5*19cm |
| Gw | 22.0kgs |
| Memory Height | 3 programmable memory preset |
| Overload Protection | YES |
| Anti-Collision Function | YES |
| Leading Time | 3 days for stock sample10-15 days for new sample30-45 days for bulk order |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Zhejiang Weise Technology Co., Ltd.
