Wholesale Office Desk Modern Office Furniture Two Person Workstation Desk
Pool progress
0/100 (0%)
100 more to reach MOQ
Pool Progress0 / 100 units (0%)
100 more units needed to reach MOQ
Price tiers
Swipe โ
US$75.00
1+
01
End
Key attributes
Customization
Available
Warranty
5 Years
Style
Modern
Shipping Cost
Contact the supplier about freight and estimated delivery time.
Secure Payments
Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform.
Refund Policy
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues.
Model No.
T3-WS2-P
Color
Selective
Certification
CE, ISO9001, CCC
Customized
Customized
Material
Wood
Condition
New
General Use
Commercial Furniture
Design
Modern Office Paritition Workstation
Partition Materials
Aluminum Frame+Fabric
Function
Flexible Combination
Finishing Option
Fabric/Glass/MFC/Tackable Board/Steel
Table Thickness
25mm
Size
Accept Customized Size
Service
OEM/ODM
Transport Package
Knock-Down Packing
Specification
W1200*D600*H1200mm
Trademark
HANLONG
Origin
Guangdong Province, China
Production Capacity
6000pieces/Month
Package Size
125.00cm * 65.00cm * 6.00cm
Package Gross Weight
56.000kg
Brand
HANLONG
Materials
Frame: Aluminum profile
Dimension(Mm)
Length = 600-1800, Thickness=32
Delivery Time
Normal 20-30 days, High Season 30-40 days
Unit Volume
Please contact with our sales team for more details
Payment Terms
30% deposit before production and 70% balance before delivery
Trade Terms
EXW,FOB,CIF
Oem And Odm
Welcome, rich experience
Special Service
We can provide rendering images or CAD services
| Customization | Available |
|---|---|
| Warranty | 5 Years |
| Style | Modern |
| Shipping Cost | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
| Secure Payments | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
| Refund Policy | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
| Model No. | T3-WS2-P |
| Color | Selective |
| Certification | CE, ISO9001, CCC |
| Customized | Customized |
| Material | Wood |
| Condition | New |
| General Use | Commercial Furniture |
| Design | Modern Office Paritition Workstation |
| Partition Materials | Aluminum Frame+Fabric |
| Function | Flexible Combination |
| Finishing Option | Fabric/Glass/MFC/Tackable Board/Steel |
| Table Thickness | 25mm |
| Size | Accept Customized Size |
|---|---|
| Service | OEM/ODM |
| Transport Package | Knock-Down Packing |
| Specification | W1200*D600*H1200mm |
| Trademark | HANLONG |
| Origin | Guangdong Province, China |
| Production Capacity | 6000pieces/Month |
| Package Size | 125.00cm * 65.00cm * 6.00cm |
| Package Gross Weight | 56.000kg |
| Brand | HANLONG |
| Materials | Frame: Aluminum profile |
| Dimension(Mm) | Length = 600-1800, Thickness=32 |
| Delivery Time | Normal 20-30 days, High Season 30-40 days |
| Unit Volume | Please contact with our sales team for more details |
| Payment Terms | 30% deposit before production and 70% balance before delivery |
| Trade Terms | EXW,FOB,CIF |
| Oem And Odm | Welcome, rich experience |
| Special Service | We can provide rendering images or CAD services |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Foshan Hanlong Furniture Co., Ltd.
