Ergonomics Furniture Sit Stand Table Electric Adjustable Height Standing Computer Desk
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$58.00
1+
01
End
Key attributes
Customization
Available
Desktop Material
Wood/Metal/Manmade Board
Style
Modern
Shipping Cost
Contact the supplier about freight and estimated delivery time.
Secure Payments
Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform.
Refund Policy
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues.
Model No.
SJZ01-22R-B6
Leg Material
Metal
Wood Style
Solid Wood
Condition
New
Frame Color
Black
Frame Material
Aluminum, Steel, Plastic
Weight Capacity
80kg
Leg Quantity
Two Legs
Motor Quantity
1
Transport Package
Catton
Specification
120*60cm(73~118cm)
Trademark
OEM/ODM
Origin
Ningbo
Hs Code
9403100000
Production Capacity
50000
Package Size
130.00cm * 47.00cm * 22.00cm
Package Gross Weight
35.000kg
Motor Number :
1
Warranty :
2 Year
Motor Power :
60W
Power Input :
100~240V
Controller Type :
Button Control Panel
Stages :
2 Stages
Height Adjustable Range :
73-118cm
Color :
Customizable
Loading Capacity :
80kg
Speed :
20mm/s
Table Top Dimensions :
120x69cm
Table Board Thickness :
15mm
Edge Banding Thickness :
0.6mm
Rectangular Leg :
65*45mm
Pipe Wall Thickness :
1.2mm
Origin :
Zhejiang, China
Packaging :
1 carton
Master Carton Size:
1.295*0.465*0.201=0.121(CBM)
G.W.:
35kg
N.W.:
32kg
Qty/20gp :
214pcs
Qty/40gp :
462pcs
Qty/40hq :
545pcs
Delivery Time :
35 days
| Customization | Available |
|---|---|
| Desktop Material | Wood/Metal/Manmade Board |
| Style | Modern |
| Shipping Cost | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
| Secure Payments | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
| Refund Policy | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
| Model No. | SJZ01-22R-B6 |
| Leg Material | Metal |
| Wood Style | Solid Wood |
| Condition | New |
| Frame Color | Black |
| Frame Material | Aluminum, Steel, Plastic |
| Weight Capacity | 80kg |
| Leg Quantity | Two Legs |
| Motor Quantity | 1 |
| Transport Package | Catton |
| Specification | 120*60cm(73~118cm) |
| Trademark | OEM/ODM |
| Origin | Ningbo |
| Hs Code | 9403100000 |
| Production Capacity | 50000 |
| Package Size | 130.00cm * 47.00cm * 22.00cm |
| Package Gross Weight | 35.000kg |
| Motor Number : | 1 |
| Warranty : | 2 Year |
|---|---|
| Motor Power : | 60W |
| Power Input : | 100~240V |
| Controller Type : | Button Control Panel |
| Stages : | 2 Stages |
| Height Adjustable Range : | 73-118cm |
| Color : | Customizable |
| Loading Capacity : | 80kg |
| Speed : | 20mm/s |
| Table Top Dimensions : | 120x69cm |
| Table Board Thickness : | 15mm |
| Edge Banding Thickness : | 0.6mm |
| Rectangular Leg : | 65*45mm |
| Pipe Wall Thickness : | 1.2mm |
| Origin : | Zhejiang, China |
| Packaging : | 1 carton |
| Master Carton Size: | 1.295*0.465*0.201=0.121(CBM) |
| G.W.: | 35kg |
| N.W.: | 32kg |
| Qty/20gp : | 214pcs |
| Qty/40gp : | 462pcs |
| Qty/40hq : | 545pcs |
| Delivery Time : | 35 days |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Zhejiang Prorials Advanced Materials Co., Ltd.
