Wood Plywood School Furniture Student Single Desk for Classroom Desk School Set
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$21.36
100+
0100
End
Key attributes
Customization
Available
Size
Single
Table Top Material
Wood
Shipping Cost
Contact the supplier about freight and estimated delivery time.
Secure Payments
Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform.
Refund Policy
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues.
Model No.
WMS0201
Table Base
Steel
Folded
Unfolded
Disassembly
Disassembly
Height Adjustable
Adjustable
Customized
Customized
Color
White
Style
Modern
Material
Metal
Wood Style
Solid Wood
Condition
New
Moq
100sets
Delivery
25 Days After Deposit
Iron Tube
Customized Thickness
Logo
Customized
Transport Package
by Sea
Specification
Desk: H680-760*W600*450mm Chair: H800/SH320-420*W4
Trademark
WoMei
Origin
China
Production Capacity
100000 Per Month
Package Size
60.00cm * 70.00cm * 80.00cm
Package Gross Weight
12.000kg
Desk:
600L*400W*740Hmm
Chair
370L*770Hmm
Drawer
480L*300W*150Hmm*0.5mm
Tube
D25mm,thinckness1.2mm
Desk Top
Moulded board with fireproofing paper
Frame
in polybag and stackable
| Customization | Available |
|---|---|
| Size | Single |
| Table Top Material | Wood |
| Shipping Cost | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
| Secure Payments | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
| Refund Policy | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
| Model No. | WMS0201 |
| Table Base | Steel |
| Folded | Unfolded |
| Disassembly | Disassembly |
| Height Adjustable | Adjustable |
| Customized | Customized |
| Color | White |
| Style | Modern |
| Material | Metal |
| Wood Style | Solid Wood |
| Condition | New |
| Moq | 100sets |
|---|---|
| Delivery | 25 Days After Deposit |
| Iron Tube | Customized Thickness |
| Logo | Customized |
| Transport Package | by Sea |
| Specification | Desk: H680-760*W600*450mm Chair: H800/SH320-420*W4 |
| Trademark | WoMei |
| Origin | China |
| Production Capacity | 100000 Per Month |
| Package Size | 60.00cm * 70.00cm * 80.00cm |
| Package Gross Weight | 12.000kg |
| Desk: | 600L*400W*740Hmm |
| Chair | 370L*770Hmm |
| Drawer | 480L*300W*150Hmm*0.5mm |
| Tube | D25mm,thinckness1.2mm |
| Desk Top | Moulded board with fireproofing paper |
| Frame | in polybag and stackable |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Foshan Womei Furniture Co., Ltd.
