Ekintop Modern Office Furniture Table Executive L Shaped Office Desk
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$95.00 - 163.00
1+
01
End
Key attributes
Customization
Available
Style
Modern
Leg Material
Solid Wood
Shipping Cost
Contact the supplier about freight and estimated delivery time.
Secure Payments
Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform.
Refund Policy
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues.
Model No.
KT112
Wood Style
Panel
Condition
New
Product Name
Office Desk
Color
Customize
Frame Material
Melamine
Design
Modern Office Furniture
Feature
Eco-Friendly
Applied
Office Area
Service
OEM & ODM
Warranty
5 Years
Set
1 Mian Desk + 1 Side Extension+ 1drawer
Product Type
Wholesale
Transport Package
Carton/Wooden Frame/Wooden Box
Specification
1.6M/1.8M/2M
Trademark
EKINTOP
Origin
China
Hs Code
9403300090
Production Capacity
50000
Package Size
160.00cm * 80.00cm * 10.00cm
Package Gross Weight
140.000kg
Size
Customized L1600*W800*H750mm L1800*W900*H750mm L2000*W1000*H750mm
| Customization | Available |
|---|---|
| Style | Modern |
| Leg Material | Solid Wood |
| Shipping Cost | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
| Secure Payments | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
| Refund Policy | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
| Model No. | KT112 |
| Wood Style | Panel |
| Condition | New |
| Product Name | Office Desk |
| Color | Customize |
| Frame Material | Melamine |
| Design | Modern Office Furniture |
| Feature | Eco-Friendly |
| Applied | Office Area |
|---|---|
| Service | OEM & ODM |
| Warranty | 5 Years |
| Set | 1 Mian Desk + 1 Side Extension+ 1drawer |
| Product Type | Wholesale |
| Transport Package | Carton/Wooden Frame/Wooden Box |
| Specification | 1.6M/1.8M/2M |
| Trademark | EKINTOP |
| Origin | China |
| Hs Code | 9403300090 |
| Production Capacity | 50000 |
| Package Size | 160.00cm * 80.00cm * 10.00cm |
| Package Gross Weight | 140.000kg |
| Size | Customized L1600*W800*H750mm L1800*W900*H750mm L2000*W1000*H750mm |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Guangdong Esun Furniture Technology Company Limited
