Best School Furniture Trapezoidal Desk (BZ-0008)
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$4.00
10+
010
End
Key attributes
Customization
Available
Usage
Classroom, Meeting Room
Material
Wood and Metal
Model No.
BZ-0008
Customized
Customized
Color
Clear
Style
Modern
Folded
Unfolded
Condition
New
Table Size
700X600X780mm
Metal Pipe
30X30X1.5mm
Shape
Trapezoidal
Moq
10 PCS/Units
Sample Time
2-4 Days
Delivery Time
About 20 Days, Depend on Your Quantity
Loading Port
Ningbo or Shanghai
Warranty
5 Years
Payment
T/T, L/C
Feature
OEM, ODM
Transport Package
Carton Packaging
Trademark
Bozhi
Origin
Zhejiang
Hs Code
9403200000
Production Capacity
10, 000 PCS/Month
Size
700X600X780mm
Disassembly
Disassembly
Height Adjustable
Unadjustable
Export Markets
Global
| Customization | Available |
|---|---|
| Usage | Classroom, Meeting Room |
| Material | Wood and Metal |
| Model No. | BZ-0008 |
| Customized | Customized |
| Color | Clear |
| Style | Modern |
| Folded | Unfolded |
| Condition | New |
| Table Size | 700X600X780mm |
| Metal Pipe | 30X30X1.5mm |
| Shape | Trapezoidal |
| Moq | 10 PCS/Units |
| Sample Time | 2-4 Days |
| Delivery Time | About 20 Days, Depend on Your Quantity |
|---|---|
| Loading Port | Ningbo or Shanghai |
| Warranty | 5 Years |
| Payment | T/T, L/C |
| Feature | OEM, ODM |
| Transport Package | Carton Packaging |
| Trademark | Bozhi |
| Origin | Zhejiang |
| Hs Code | 9403200000 |
| Production Capacity | 10, 000 PCS/Month |
| Size | 700X600X780mm |
| Disassembly | Disassembly |
| Height Adjustable | Unadjustable |
| Export Markets | Global |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Zhejiang Tieshulei Furniture Co., Ltd
