Best Selling L Shaped Wooden Commercial Furniture Office Table Executive Desk
Pool progress
0/100 (0%)
100 more to reach MOQ
Pool Progress0 / 100 units (0%)
100 more units needed to reach MOQ
Price tiers
Swipe โ
US$88.00
10+
010
End
Key attributes
Customization
Available
Style
Modern
Material
Melamine Laminated
Shipping Cost
Contact the supplier about freight and estimated delivery time.
Secure Payments
Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform.
Refund Policy
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues.
Model No.
UL-25NF80134
Wood Style
Panel
Side Table
With Side Table
Customized
Customized
Condition
New
Product Name
L-Shaped Office Desk
Product Style
Modern
Moq
10PCS
Size
Can Customized
Warranty
2 Years
Delivery Time
Within 20 Days
Trade Term
Ex-Work Factory, Fob, CIF
Payment Term
T/T , Irrevocable L/C at Sight
Specific Use
Office Building/Workshop
Keywords1
Office Furniture
Keywords2
Wooden Office Desk/Executive Table
Transport Package
Knock Down Packing, with Instruction
Specification
2400*1000*750 mm, 2200*900*750 mm, 2000*900*750 mm
Trademark
OEM
Origin
China
Hs Code
94033000
Production Capacity
5000PCS/Month
Package Size
70.00cm * 50.00cm * 90.00cm
Package Gross Weight
100.000kg
Application
Office Building, Workshop, Commercial Office Furniture
Color
Optional
Feature
Anti-water, anti-dirty, anti-scratch, eco-friendly for environment
Modes Of Packing
a)All the products in Knock down packing ,each parts packing in one good quality carton boxes .b)Inside with the pearl cotton and card board protection
After Sales Service
a) two years against manufacturing defectb) offer consultation on problems occurred
| Customization | Available |
|---|---|
| Style | Modern |
| Material | Melamine Laminated |
| Shipping Cost | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
| Secure Payments | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
| Refund Policy | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
| Model No. | UL-25NF80134 |
| Wood Style | Panel |
| Side Table | With Side Table |
| Customized | Customized |
| Condition | New |
| Product Name | L-Shaped Office Desk |
| Product Style | Modern |
| Moq | 10PCS |
| Size | Can Customized |
| Warranty | 2 Years |
| Delivery Time | Within 20 Days |
| Trade Term | Ex-Work Factory, Fob, CIF |
| Payment Term | T/T , Irrevocable L/C at Sight |
|---|---|
| Specific Use | Office Building/Workshop |
| Keywords1 | Office Furniture |
| Keywords2 | Wooden Office Desk/Executive Table |
| Transport Package | Knock Down Packing, with Instruction |
| Specification | 2400*1000*750 mm, 2200*900*750 mm, 2000*900*750 mm |
| Trademark | OEM |
| Origin | China |
| Hs Code | 94033000 |
| Production Capacity | 5000PCS/Month |
| Package Size | 70.00cm * 50.00cm * 90.00cm |
| Package Gross Weight | 100.000kg |
| Application | Office Building, Workshop, Commercial Office Furniture |
| Color | Optional |
| Feature | Anti-water, anti-dirty, anti-scratch, eco-friendly for environment |
| Modes Of Packing | a)All the products in Knock down packing ,each parts packing in one good quality carton boxes .b)Inside with the pearl cotton and card board protection |
| After Sales Service | a) two years against manufacturing defectb) offer consultation on problems occurred |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Foshan Ulink Furniture Limited
