(AS-A2012R-1006) Best Design Comfortable Laptop Mesa Gamer LED Office Furniture Gaming Desk
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$26.40 - 30.40
70+
070
End
Key attributes
Customization
Available
Usage
Home
Material
Wood
Shipping Cost
Contact the supplier about freight and estimated delivery time.
Secure Payments
Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform.
Refund Policy
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues.
Model No.
AS-A2012R-1006
Certification
RoHS, CCC, CE, ISO9001, SGS Certificate
Customized
Customized
Color
Black
Style
Modern
Folded
Unfolded
Condition
New
Item Code
as-A2012r-1006
Packing Way
1 Piece 1 Carton,Easy for Distribution& E-Commerce
Volume/Piece
0.111cbm
Application
Company,Home Office,Training Room,Conference Hall
Foreign Currencies Ok For
USD, EUR, HKD Convenient for Buyer
Connect With Us Now To
[email protected]
Gw/Piece
18.3kgs
Transport Package
Standard Export Carton with Assembly Instruction
Specification
1000*600*730 mm
Trademark
Apple Star Furniture, Mail admin@applestar. ltd
Origin
China
Hs Code
9403300090
Production Capacity
399980pieces/Year
Package Size
105.00cm * 68.00cm * 15.50cm
Package Gross Weight
18.300kg
Model Number
AS-A2012R-1006 Manufactured by Foshan Apple Star Furniture Co.,Ltd
Qty/Ctn
1PC/CTN
Nw/Piece
15kgs
Carton Size
1050*680*155mm
Product Size
1000*600*730 mm
Here Professional In Each Part Of Product
Color:Black/Red Desktop: 15mm particle board(P2) Table Legs: 1.2mm Thick Steel + Environmentally Friendly Paint Foot Pad: Nylon Anti-pressure Foot Pad Tie Rod: Cold-rolled Steel Sheet Abrasive Stamping Earphone hook, cup holder
| Customization | Available |
|---|---|
| Usage | Home |
| Material | Wood |
| Shipping Cost | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
| Secure Payments | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
| Refund Policy | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
| Model No. | AS-A2012R-1006 |
| Certification | RoHS, CCC, CE, ISO9001, SGS Certificate |
| Customized | Customized |
| Color | Black |
| Style | Modern |
| Folded | Unfolded |
| Condition | New |
| Item Code | as-A2012r-1006 |
| Packing Way | 1 Piece 1 Carton,Easy for Distribution& E-Commerce |
| Volume/Piece | 0.111cbm |
| Application | Company,Home Office,Training Room,Conference Hall |
| Foreign Currencies Ok For | USD, EUR, HKD Convenient for Buyer |
|---|---|
| Connect With Us Now To | [email protected] |
| Gw/Piece | 18.3kgs |
| Transport Package | Standard Export Carton with Assembly Instruction |
| Specification | 1000*600*730 mm |
| Trademark | Apple Star Furniture, Mail admin@applestar. ltd |
| Origin | China |
| Hs Code | 9403300090 |
| Production Capacity | 399980pieces/Year |
| Package Size | 105.00cm * 68.00cm * 15.50cm |
| Package Gross Weight | 18.300kg |
| Model Number | AS-A2012R-1006 Manufactured by Foshan Apple Star Furniture Co.,Ltd |
| Qty/Ctn | 1PC/CTN |
| Nw/Piece | 15kgs |
| Carton Size | 1050*680*155mm |
| Product Size | 1000*600*730 mm |
| Here Professional In Each Part Of Product | Color:Black/Red Desktop: 15mm particle board(P2) Table Legs: 1.2mm Thick Steel + Environmentally Friendly Paint Foot Pad: Nylon Anti-pressure Foot Pad Tie Rod: Cold-rolled Steel Sheet Abrasive Stamping Earphone hook, cup holder |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Foshan Apple Star Furniture Co., Ltd.
