Factory Electric Height Adjustable Standing Desk Frame Modern Ergonomic Office Furniture Metal Sit Stand Features Best Price
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$90.00
1+
01
End
Key attributes
Customization
Available
Desktop Material
Customized
Style
Modern
Model No.
DK-Harbor-2L1M2S
Leg Material
Metal
Condition
New
Colour
Black/White/Grey
Model Number
Dk-Harbor-2L1m2s
Material
Q235 Steel
Feature
Adjustable (Height)
General Use
Commercial Furniture
Noisy
Less Than 45dB
Load Capacity
80kg/176lb
Leg Stage
2 Stage
Stroke
450mm/17.7"
Speed
25mm/0.98"Per Second
Height Range
655-1105mm/25.7"-43.5"
Input Voltage
110-230 VAC
Leg Size
75X45mm/2.95X1.77"
Transport Package
Carton
Specification
790*250*140
Origin
China
Production Capacity
50000
Package
Carton and Pallets
Warranty
3 years
Delivery Time
Sample : 1-2 weeks. Container order : 3-4 weeks
Certificate
CE,RoHS,UL
| Customization | Available |
|---|---|
| Desktop Material | Customized |
| Style | Modern |
| Model No. | DK-Harbor-2L1M2S |
| Leg Material | Metal |
| Condition | New |
| Colour | Black/White/Grey |
| Model Number | Dk-Harbor-2L1m2s |
| Material | Q235 Steel |
| Feature | Adjustable (Height) |
| General Use | Commercial Furniture |
| Noisy | Less Than 45dB |
| Load Capacity | 80kg/176lb |
| Leg Stage | 2 Stage |
| Stroke | 450mm/17.7" |
|---|---|
| Speed | 25mm/0.98"Per Second |
| Height Range | 655-1105mm/25.7"-43.5" |
| Input Voltage | 110-230 VAC |
| Leg Size | 75X45mm/2.95X1.77" |
| Transport Package | Carton |
| Specification | 790*250*140 |
| Origin | China |
| Production Capacity | 50000 |
| Package | Carton and Pallets |
| Warranty | 3 years |
| Delivery Time | Sample : 1-2 weeks. Container order : 3-4 weeks |
| Certificate | CE,RoHS,UL |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Hefei Dikai Electronic Technology Co., Ltd.
