2024 New Design Hot Selling High Quality Modern Office Furniture Office Desks
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$59.90
10+
010
End
Key attributes
Customization
Available
Kind
PC Desk
Folded
Unfolded
Shipping Cost
Contact the supplier about freight and estimated delivery time.
Secure Payments
Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform.
Refund Policy
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues.
Model No.
SLF-D001
Material
Metal
Usage
Hotel, Living Room, Bedroom, Office, School, Study
Style
Modern
Customized
Customized
Condition
New
Shape
Rectangular PC Table Small Desk
Type
Office Furniture
Care
Wipe with a Damp Cloth
Design Style
Modern Furniture
Application
Home Office, Living Room, Office, etc
Color
Customized Ral Color
Specific Use
Office Table
Surface
Elecotrostatic Powder Coating
Thickness
0.8-1.5mm Steel for Office Desk
Standard
ISO9001, TUV, BV, Pre-Shipment Certification
Structure
Knock Down
Service
OEM and ODM Are Available for Office Desk
Product Name
Modern Design Steel Office Furniture Office Table
Appearance
Versatility, Home or Office Furniture
Keyword
Office Desk, Computer Desk, Computer Table
Transport Package
Flat Packed, Easy to Assemble
Specification
600*600*750mm
Trademark
Salofer locker
Origin
China
Hs Code
94031000
Production Capacity
20000/Month
Package Size
60.00cm * 60.00cm * 75.00cm
Package Gross Weight
18.000kg
Item
The Study Computer Desk, Home Office Writing Small Desk, Modern Simple Style PC Table, White Metal Frame
Model
SLF-D001
Product Size
600*600*750mm
Available Color
RAL or Pantone color ; As per customer's requirement
Packing Volume
0.10cbm
Gross Weight
18KGS
Remark
OEM&ODM accepted.
Moq
10pcs, and trial order accepted
Packing
Multilayer carton with polyfoam inner linning
| Customization | Available |
|---|---|
| Kind | PC Desk |
| Folded | Unfolded |
| Shipping Cost | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
| Secure Payments | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
| Refund Policy | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
| Model No. | SLF-D001 |
| Material | Metal |
| Usage | Hotel, Living Room, Bedroom, Office, School, Study |
| Style | Modern |
| Customized | Customized |
| Condition | New |
| Shape | Rectangular PC Table Small Desk |
| Type | Office Furniture |
| Care | Wipe with a Damp Cloth |
| Design Style | Modern Furniture |
| Application | Home Office, Living Room, Office, etc |
| Color | Customized Ral Color |
| Specific Use | Office Table |
| Surface | Elecotrostatic Powder Coating |
| Thickness | 0.8-1.5mm Steel for Office Desk |
| Standard | ISO9001, TUV, BV, Pre-Shipment Certification |
| Structure | Knock Down |
|---|---|
| Service | OEM and ODM Are Available for Office Desk |
| Product Name | Modern Design Steel Office Furniture Office Table |
| Appearance | Versatility, Home or Office Furniture |
| Keyword | Office Desk, Computer Desk, Computer Table |
| Transport Package | Flat Packed, Easy to Assemble |
| Specification | 600*600*750mm |
| Trademark | Salofer locker |
| Origin | China |
| Hs Code | 94031000 |
| Production Capacity | 20000/Month |
| Package Size | 60.00cm * 60.00cm * 75.00cm |
| Package Gross Weight | 18.000kg |
| Item | The Study Computer Desk, Home Office Writing Small Desk, Modern Simple Style PC Table, White Metal Frame |
| Model | SLF-D001 |
| Product Size | 600*600*750mm |
| Available Color | RAL or Pantone color ; As per customer's requirement |
| Packing Volume | 0.10cbm |
| Gross Weight | 18KGS |
| Remark | OEM&ODM accepted. |
| Moq | 10pcs, and trial order accepted |
| Packing | Multilayer carton with polyfoam inner linning |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
LUOYANG SALOFER FURNITURE CO., LTD.
