(AS-A2037RE-1410) Wood Dining Modern Chinese Furniture Gaming Table
Pool progress
0/100 (0%)
100 more to reach MOQ
Pool Progress0 / 100 units (0%)
100 more units needed to reach MOQ
Price tiers
Swipe โ
US$112.20 - 116.20
70+
070
End
Key attributes
Customization
Available
With Light
Yes
With Headphone Hook
Yes
Shipping Cost
Contact the supplier about freight and estimated delivery time.
Secure Payments
Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform.
Refund Policy
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues.
Model No.
AS-A2037RE-1410
With Cup Holder
Yes
Color
Black
Folded
Folded
Item Code
as-A2037re-1410
Packing Way
1 Piece 1 Carton,Easy for Distribution& E-Commerce
Volume/Piece
0.093cbm
Application
Company,Home Office,Training Room,Conference Hall
Foreign Currencies Ok For
USD, EUR, HKD Convenient for Buyer
Connect With Us Now To
[email protected]
Gw/Piece
37.5 Kgs
Transport Package
Standard Export Carton with Assembly Instruction
Specification
1400*1000*(730-1170) mm
Trademark
Apple Star Furniture
Origin
China
Hs Code
9403300090
Production Capacity
399980pieces/Year
Package Size
115.00cm * 65.50cm * 13.50cm
Package Gross Weight
37.500kg
Model Number
AS-A2037RE-1410 Manufactured by Foshan Apple Star Furniture Co.,Ltd
Qty/Ctn
1PC/CTN
Nw/Piece
32.08kgs
Carton Size
1150*655*135mm
Product Size
380-1400)*(600-1000)*(720-1157)mm
Factory Equipment
Production Workshop
| Customization | Available |
|---|---|
| With Light | Yes |
| With Headphone Hook | Yes |
| Shipping Cost | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
| Secure Payments | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
| Refund Policy | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
| Model No. | AS-A2037RE-1410 |
| With Cup Holder | Yes |
| Color | Black |
| Folded | Folded |
| Item Code | as-A2037re-1410 |
| Packing Way | 1 Piece 1 Carton,Easy for Distribution& E-Commerce |
| Volume/Piece | 0.093cbm |
| Application | Company,Home Office,Training Room,Conference Hall |
| Foreign Currencies Ok For | USD, EUR, HKD Convenient for Buyer |
| Connect With Us Now To | [email protected] |
| Gw/Piece | 37.5 Kgs |
|---|---|
| Transport Package | Standard Export Carton with Assembly Instruction |
| Specification | 1400*1000*(730-1170) mm |
| Trademark | Apple Star Furniture |
| Origin | China |
| Hs Code | 9403300090 |
| Production Capacity | 399980pieces/Year |
| Package Size | 115.00cm * 65.50cm * 13.50cm |
| Package Gross Weight | 37.500kg |
| Model Number | AS-A2037RE-1410 Manufactured by Foshan Apple Star Furniture Co.,Ltd |
| Qty/Ctn | 1PC/CTN |
| Nw/Piece | 32.08kgs |
| Carton Size | 1150*655*135mm |
| Product Size | 380-1400)*(600-1000)*(720-1157)mm |
| Factory Equipment | Production Workshop |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Foshan Apple Star Furniture Co., Ltd.
