(AS-A2012-1006) Wholesale Market Gaming Computer Home Office Furniture LED Tables
Pool progress
0/100 (0%)
100 more to reach MOQ
Pool Progress0 / 100 units (0%)
100 more units needed to reach MOQ
Price tiers
Swipe โ
US$23.40-27.40
70+
070
End
Key attributes
Customization
Available
With Light
Yes
With Headphone Hook
Yes
Shipping Cost
Contact the supplier about freight and estimated delivery time.
Secure Payments
Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform.
Refund Policy
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues.
Model No.
AS-A2012-1006
With Cup Holder
Yes
Color
Red, Black, White, Colour Changeable
Folded
Unfolded
Item Code
as-A2012-1006
Packing Way
1 Piece 1 Carton,Easy for Distribution& E-Commerce
Volume/Piece
0.104cbm
Application
Company,Home Office,Training Room,Conference Hall
Foreign Currencies Ok For
USD, EUR, HKD Convenient for Buyer
Connect With Us Now To
[email protected]
Gw/Piece
18.25 Kgs
Transport Package
Standard Export Carton with Assembly Instruction
Specification
1000*600*730 mm
Trademark
Apple Star Furniture, Mail admin@applestar. ltd
Origin
China
Hs Code
9403300090
Production Capacity
399980pieces/Year
Package Size
105.00cm * 68.00cm * 14.50cm
Package Gross Weight
18.250kg
Model Number
AS-A2012-1006 Manufactured by Foshan Apple Star Furniture Co.,Ltd
Qty/Ctn
1PC/CTN
Nw/Piece
14.8kgs
Carton Size
1050*680*145mm
Product Size
1000*600*730 mm
Here Professional In Each Part Of Product
Qualified steel tube 1.0mm thick environment-friendly powder coating steel color black Desktop 18mm thick P2 class Melamine PB board,with carbon grained black surface and black edge-enveloping PVC Foot pad nylon anti-pressure height-adjustable fashion shaped foot and strong support balance steel red triangle (Without headphone-hanger,cup-holder,mouse-pad,without back cable management, without RGB lighting) corner-protector and plastic bag protection inside carton
Factory Introduction
Production Workshop
| Customization | Available |
|---|---|
| With Light | Yes |
| With Headphone Hook | Yes |
| Shipping Cost | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
| Secure Payments | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
| Refund Policy | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
| Model No. | AS-A2012-1006 |
| With Cup Holder | Yes |
| Color | Red, Black, White, Colour Changeable |
| Folded | Unfolded |
| Item Code | as-A2012-1006 |
| Packing Way | 1 Piece 1 Carton,Easy for Distribution& E-Commerce |
| Volume/Piece | 0.104cbm |
| Application | Company,Home Office,Training Room,Conference Hall |
| Foreign Currencies Ok For | USD, EUR, HKD Convenient for Buyer |
| Connect With Us Now To | [email protected] |
| Gw/Piece | 18.25 Kgs |
|---|---|
| Transport Package | Standard Export Carton with Assembly Instruction |
| Specification | 1000*600*730 mm |
| Trademark | Apple Star Furniture, Mail admin@applestar. ltd |
| Origin | China |
| Hs Code | 9403300090 |
| Production Capacity | 399980pieces/Year |
| Package Size | 105.00cm * 68.00cm * 14.50cm |
| Package Gross Weight | 18.250kg |
| Model Number | AS-A2012-1006 Manufactured by Foshan Apple Star Furniture Co.,Ltd |
| Qty/Ctn | 1PC/CTN |
| Nw/Piece | 14.8kgs |
| Carton Size | 1050*680*145mm |
| Product Size | 1000*600*730 mm |
| Here Professional In Each Part Of Product | Qualified steel tube 1.0mm thick environment-friendly powder coating steel color black Desktop 18mm thick P2 class Melamine PB board,with carbon grained black surface and black edge-enveloping PVC Foot pad nylon anti-pressure height-adjustable fashion shaped foot and strong support balance steel red triangle (Without headphone-hanger,cup-holder,mouse-pad,without back cable management, without RGB lighting) corner-protector and plastic bag protection inside carton |
| Factory Introduction | Production Workshop |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Foshan Apple Star Furniture Co., Ltd.
