Wholesale OEM ODM Home Office Furniture Study Gaming Height Adjustable Table with Factory Price
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe →
US$75.00 - 105.00
100+
0100
End
Key attributes
Customization
Available
Kind
PC Desk
Folded
Unfolded
Model No.
S03-22DE-B
Material
Particle Board & Melamine,Steel,Plastic
Usage
Hotel, Living Room, Bedroom, Office, School, Study
Style
Modern
Customized
Customized
Condition
New
General Use
Commercial Furniture
Type
Home Office Furniture
Frame Color
Matte Black,Matte White,Matte Grey
Product Name
Electric Desk
Specific Use
Office Desk
Odm\Oem
Welcomed
Factory
Over 10 Years
Tabletop Thickness
18mm (0.71")
Weight Capacity
70kg (154lbs)
Height Range
730~1210mm (28.7"~47.6")
Adjustable Feet Pad
Yes
Power Input
100~240V
Power Cord Length
3m (9.8FT)
Max. Speed
38mm/S
Transport Package
Carton
Specification
1200X600X730~1210mm (47.2"X23.6"X28.7"~47.6")
Trademark
LUMI
Origin
Zhejiang, China
Production Capacity
250000 Piece/Pieces Per Month
Product Category:
Electric Sit-Stand Desk
Material:
Particle Board & Melamine,Steel,Plastic
Dimensions:
1200X600X730~1210mm (47.2"X23.6"X28.7"~47.6")
Frame Orientation:
Rectangular
Tabletop Size:
1200X600mm (47.2"X23.6")
Tabletop Thickness:
18mm (0.71")
Weight Capacity:
70kg (154lbs)
Height Range:
730~1210mm (28.7"~47.6")
Column Design:
Standard Column
Column Segments:
Two Stage Column
Column Size:
60X60,50X50mm
Leg Quantity:
Two Legs
Frame Color:
Matte Black,Matte White,Matte Grey
Adjustable Feet Pad:
Yes
Motor Quantity:
1
Power Input:
100~240V
Power Cord Length:
3m (9.8ft)
Max. Speed:
38mm/s
Controller Type:
Button Control Panel,Touch Control Panel
Time Reminder:
Yes
Suggested Operating Temperature:
-5ºC~40ºC
Ip Grade:
IP20
Accessory Kit Package:
Normal/Ziplock Polybag
| Customization | Available |
|---|---|
| Kind | PC Desk |
| Folded | Unfolded |
| Model No. | S03-22DE-B |
| Material | Particle Board & Melamine,Steel,Plastic |
| Usage | Hotel, Living Room, Bedroom, Office, School, Study |
| Style | Modern |
| Customized | Customized |
| Condition | New |
| General Use | Commercial Furniture |
| Type | Home Office Furniture |
| Frame Color | Matte Black,Matte White,Matte Grey |
| Product Name | Electric Desk |
| Specific Use | Office Desk |
| Odm\Oem | Welcomed |
| Factory | Over 10 Years |
| Tabletop Thickness | 18mm (0.71") |
| Weight Capacity | 70kg (154lbs) |
| Height Range | 730~1210mm (28.7"~47.6") |
| Adjustable Feet Pad | Yes |
| Power Input | 100~240V |
| Power Cord Length | 3m (9.8FT) |
| Max. Speed | 38mm/S |
| Transport Package | Carton |
| Specification | 1200X600X730~1210mm (47.2"X23.6"X28.7"~47.6") |
| Trademark | LUMI |
| Origin | Zhejiang, China |
|---|---|
| Production Capacity | 250000 Piece/Pieces Per Month |
| Product Category: | Electric Sit-Stand Desk |
| Material: | Particle Board & Melamine,Steel,Plastic |
| Dimensions: | 1200X600X730~1210mm (47.2"X23.6"X28.7"~47.6") |
| Frame Orientation: | Rectangular |
| Tabletop Size: | 1200X600mm (47.2"X23.6") |
| Tabletop Thickness: | 18mm (0.71") |
| Weight Capacity: | 70kg (154lbs) |
| Height Range: | 730~1210mm (28.7"~47.6") |
| Column Design: | Standard Column |
| Column Segments: | Two Stage Column |
| Column Size: | 60X60,50X50mm |
| Leg Quantity: | Two Legs |
| Frame Color: | Matte Black,Matte White,Matte Grey |
| Adjustable Feet Pad: | Yes |
| Motor Quantity: | 1 |
| Power Input: | 100~240V |
| Power Cord Length: | 3m (9.8ft) |
| Max. Speed: | 38mm/s |
| Controller Type: | Button Control Panel,Touch Control Panel |
| Time Reminder: | Yes |
| Suggested Operating Temperature: | -5ºC~40ºC |
| Ip Grade: | IP20 |
| Accessory Kit Package: | Normal/Ziplock Polybag |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
🏭
Lumi Legend Corporation
