Office Home Computer Table L Shape Gaming Desk Laptop Desk Commercial Furniture MDF Steel Desk
Pool progress
0/100 (0%)
100 more to reach MOQ
Pool Progress0 / 100 units (0%)
100 more units needed to reach MOQ
Price tiers
Swipe โ
US$80.00-140.00
25+
025
End
Key attributes
Customization
Available
Style
Modern
Leg Material
Metal
Model No.
MY-OD-12
Condition
New
Product Name
Steel Office Desk
Application
Office /School /Reading Room
Guarantee Period
5 Years Warranty
Remark
OEM&ODM Accepted
Structure
Knock-Down
Payment
T/T, L/C
Package
5 Layers Export Carton with Polyfoam Inside
Material
High Quality Cold Rolls Steel +MDF Top
Transport Package
Standard Packaging or Customized
Specification
H750*W1400*D600mm / H720*W900*D425mm
Trademark
MASYOUNGER
Origin
Henan, China
Hs Code
9403100000
Production Capacity
50000pieces/Year
Colour
Light Grey/ Beige/Black or customzied RAL colour
Size
H750*W1200*D600mm
Moq
5PCS
Thickness
0.5-1.0mm to choose
Port
Qingdao port of China
| Customization | Available |
|---|---|
| Style | Modern |
| Leg Material | Metal |
| Model No. | MY-OD-12 |
| Condition | New |
| Product Name | Steel Office Desk |
| Application | Office /School /Reading Room |
| Guarantee Period | 5 Years Warranty |
| Remark | OEM&ODM Accepted |
| Structure | Knock-Down |
| Payment | T/T, L/C |
| Package | 5 Layers Export Carton with Polyfoam Inside |
| Material | High Quality Cold Rolls Steel +MDF Top |
|---|---|
| Transport Package | Standard Packaging or Customized |
| Specification | H750*W1400*D600mm / H720*W900*D425mm |
| Trademark | MASYOUNGER |
| Origin | Henan, China |
| Hs Code | 9403100000 |
| Production Capacity | 50000pieces/Year |
| Colour | Light Grey/ Beige/Black or customzied RAL colour |
| Size | H750*W1200*D600mm |
| Moq | 5PCS |
| Thickness | 0.5-1.0mm to choose |
| Port | Qingdao port of China |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Luoyang Hua Zhi Jie Office Furniture Co., Ltd.
