Affordable Home Furniture Gaming Desk with Headset Holder (CAS-GM04)
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$62.00-75.00
50+
050
End
Key attributes
Customization
Available
Style
Modern
Leg Material
Solid Wood
Model No.
CAS-GM04
Wood Style
Panel
Condition
New
Product Name
Office Table; Table; Executive Table
Color
Optional
Thickness
18mm
Packing Volum
0.12
Weight
38
Customized
Customized
Products Charactor
Anti-Scratch,Anti-Dirty, Anti-Water
Delivery Time
10-15 Days
Quality Warranty
One Years
Payment Term
T/T or Irrevocable L/C at Sight;Money Gram etc.
Transport Package
Carton Box Packaged
Specification
1000*600*750mm; 1200*600*750mm; 1400*600*750mm
Trademark
Channs Furniture
Origin
Foshan, China
Hs Code
94033000
Production Capacity
500 Sets/Month
Item No.
CAS-GM04
Products Character
Anti-Water, Anti-Scratch, Anti-Dirty
Material
1. MFC (Chipboard + Melamine Decoration) 2. MDF(Medium density fiberboard+ Melamine Decoration ) 3. Polywood
Seal Edge
High Quality PVC/ABS
Size
1000*600*750mm; 1200*600*750mm;1400*600*750mm Customer size are welcome
Packing
Knock Down, Standard export packing
Packing Volum (Cbm)
0.12 mยณ
Gross Weight (Kg)
38
| Customization | Available |
|---|---|
| Style | Modern |
| Leg Material | Solid Wood |
| Model No. | CAS-GM04 |
| Wood Style | Panel |
| Condition | New |
| Product Name | Office Table; Table; Executive Table |
| Color | Optional |
| Thickness | 18mm |
| Packing Volum | 0.12 |
| Weight | 38 |
| Customized | Customized |
| Products Charactor | Anti-Scratch,Anti-Dirty, Anti-Water |
| Delivery Time | 10-15 Days |
| Quality Warranty | One Years |
| Payment Term | T/T or Irrevocable L/C at Sight;Money Gram etc. |
|---|---|
| Transport Package | Carton Box Packaged |
| Specification | 1000*600*750mm; 1200*600*750mm; 1400*600*750mm |
| Trademark | Channs Furniture |
| Origin | Foshan, China |
| Hs Code | 94033000 |
| Production Capacity | 500 Sets/Month |
| Item No. | CAS-GM04 |
| Products Character | Anti-Water, Anti-Scratch, Anti-Dirty |
| Material | 1. MFC (Chipboard + Melamine Decoration) 2. MDF(Medium density fiberboard+ Melamine Decoration ) 3. Polywood |
| Seal Edge | High Quality PVC/ABS |
| Size | 1000*600*750mm; 1200*600*750mm;1400*600*750mm Customer size are welcome |
| Packing | Knock Down, Standard export packing |
| Packing Volum (Cbm) | 0.12 mยณ |
| Gross Weight (Kg) | 38 |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Foshan Channs Furniture Co., Limited
