(AS-A2040WHE-1606) Stylish Gaming Furniture Desk for Ultimate Comfort and Performance
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$85.80 - 89.80
70+
070
End
Key attributes
Customization
Available
Desktop Material
Solid Wood
Style
Modern
Shipping Cost
Contact the supplier about freight and estimated delivery time.
Secure Payments
Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform.
Refund Policy
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues.
Model No.
AS-A2040WHE-1606
Leg Material
Solid Wood
Wood Style
Panel
Condition
New
Item Code
as-A2040whe-1606
Packing Way
1 Piece 2cartons,Easy for Distribution& E-Commerce
Volume/Piece
0.096cbm
Acceptable Foreign Currencies
USD, EUR, HKD Convenient for Buyer
Application
Home Office,Corporation,Conference Hall,Web Room
Connect With Us Now Into
[email protected]
Gw/Piece
28.35kgs
Transport Package
Standard Export Carton Kd Package
Specification
1600*600*(725~1175)mm
Trademark
Apple Star Furniture, Mail admin@applestar. ltd
Origin
China
Hs Code
9403300090
Production Capacity
399980pieces/Year
Package Size
167.50cm * 65.50cm * 50.70cm
Package Gross Weight
28.350kg
Factory Item Code
AS-A2040WHE-1606 Manufactured by Foshan Apple Star Furniture Co.,Ltd
Qty/Ctn
1PC/2CTNS
Nw/Piece
24.8kgs
Carton Size
Carton A size:1675*655*50.7mm Carton B size: 955*320*130mm
Product Size
1600*600*(725~1175)mm
Factory Equipment
Production Workshop
| Customization | Available |
|---|---|
| Desktop Material | Solid Wood |
| Style | Modern |
| Shipping Cost | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
| Secure Payments | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
| Refund Policy | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
| Model No. | AS-A2040WHE-1606 |
| Leg Material | Solid Wood |
| Wood Style | Panel |
| Condition | New |
| Item Code | as-A2040whe-1606 |
| Packing Way | 1 Piece 2cartons,Easy for Distribution& E-Commerce |
| Volume/Piece | 0.096cbm |
| Acceptable Foreign Currencies | USD, EUR, HKD Convenient for Buyer |
| Application | Home Office,Corporation,Conference Hall,Web Room |
| Connect With Us Now Into | [email protected] |
| Gw/Piece | 28.35kgs |
|---|---|
| Transport Package | Standard Export Carton Kd Package |
| Specification | 1600*600*(725~1175)mm |
| Trademark | Apple Star Furniture, Mail admin@applestar. ltd |
| Origin | China |
| Hs Code | 9403300090 |
| Production Capacity | 399980pieces/Year |
| Package Size | 167.50cm * 65.50cm * 50.70cm |
| Package Gross Weight | 28.350kg |
| Factory Item Code | AS-A2040WHE-1606 Manufactured by Foshan Apple Star Furniture Co.,Ltd |
| Qty/Ctn | 1PC/2CTNS |
| Nw/Piece | 24.8kgs |
| Carton Size | Carton A size:1675*655*50.7mm Carton B size: 955*320*130mm |
| Product Size | 1600*600*(725~1175)mm |
| Factory Equipment | Production Workshop |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Foshan Apple Star Furniture Co., Ltd.
