Modern Office Furniture Wooden Electric Adjustable Varidesk Standing Desk Riser Easy Assembly Computer Gaming Desk Easy Assembly
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$68.90
1+
01
End
Key attributes
Customization
Available
Desktop Material
Manmade Board
Style
Modern
Shipping Cost
Contact the supplier about freight and estimated delivery time.
Secure Payments
Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform.
Refund Policy
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues.
Model No.
ST-M01
Leg Material
Metal
Wood Style
Panel
Condition
New
Color
White, Black, Other Optional
After-Sales Service
3-5 Years
Carton Size
1080*325*150mm
Frame
White or Black Powder Coating Steel
Testing Standard
10000+ Times
Max Load
200kgs
Working Type
Electric(110V~240V AC)
Gross Weight
15kg
Brand Name
OEM Accepted
Certificate
CE/SGS
Transport Package
Strong Carton
Specification
Customised
Trademark
HONGYIDA
Origin
China
Hs Code
94019090
Production Capacity
30000 Sets/Month
Package Size
108.00cm * 33.00cm * 15.00cm
Package Gross Weight
15.000kg
Product Size
Size of table 550mm,600mm,650mm,700mm
Desk Material
1. All steel frame
Moq
1. Sample order is welcomed
Selling Points
Certificated electric engine stand to sit dual-use, power saving, silent.
Package
Knockdown packing, inner with Bubble bags and anti-ash package
| Customization | Available |
|---|---|
| Desktop Material | Manmade Board |
| Style | Modern |
| Shipping Cost | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
| Secure Payments | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
| Refund Policy | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
| Model No. | ST-M01 |
| Leg Material | Metal |
| Wood Style | Panel |
| Condition | New |
| Color | White, Black, Other Optional |
| After-Sales Service | 3-5 Years |
| Carton Size | 1080*325*150mm |
| Frame | White or Black Powder Coating Steel |
| Testing Standard | 10000+ Times |
| Max Load | 200kgs |
| Working Type | Electric(110V~240V AC) |
| Gross Weight | 15kg |
|---|---|
| Brand Name | OEM Accepted |
| Certificate | CE/SGS |
| Transport Package | Strong Carton |
| Specification | Customised |
| Trademark | HONGYIDA |
| Origin | China |
| Hs Code | 94019090 |
| Production Capacity | 30000 Sets/Month |
| Package Size | 108.00cm * 33.00cm * 15.00cm |
| Package Gross Weight | 15.000kg |
| Product Size | Size of table 550mm,600mm,650mm,700mm |
| Desk Material | 1. All steel frame |
| Moq | 1. Sample order is welcomed |
| Selling Points | Certificated electric engine stand to sit dual-use, power saving, silent. |
| Package | Knockdown packing, inner with Bubble bags and anti-ash package |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Foshan Comfort Furniture Co.,Ltd
