Wholesale OEM ODM Home Office Furniture Electric Height Adjustable Ergonomic Computer Gaming Desk
Pool progress
0/100 (0%)
100 more to reach MOQ
Pool Progress0 / 100 units (0%)
100 more units needed to reach MOQ
Price tiers
Swipe →
US$79.00-109.00
100+
0100
End
Key attributes
Customization
Available
Style
Antique
Leg Material
Particle Board & Melamine,Steel,Plastic
Model No.
S03-22DE-B
Condition
New
General Use
Commercial Furniture
Type
Office Furniture
Frame Color
Matte Black,Matte White,Matte Grey
Product Name
Electric Sit-Stand Desk
Specific Use
Office Desks
Odm\Oem
Welcomed
Factory
Over 10 Years
Tabletop Size
1200X600mm (47.2"X23.6")
Tabletop Thickness
18mm (0.71")
Weight Capacity
70kg (154lbs)
Height Range
730~1210mm (28.7"~47.6")
Adjustable Feet Pad
Yes
Power Input
100~240V
Power Cord Length
3m (9.8FT)
Max. Speed
38mm/S
Transport Package
Carton
Specification
1200X600X730~1210mm (47.2"X23.6"X28.7"~47.6")
Trademark
LUMI
Origin
Zhejiang, China
Hs Code
9403200000
Production Capacity
250000 Piece/Pieces Per Month
Product Category:
Electric Sit-Stand Desk
Material:
Particle Board & Melamine,Steel,Plastic
Dimensions:
1200X600X730~1210mm (47.2"X23.6"X28.7"~47.6")
Frame Orientation:
Rectangular
Tabletop Size:
1200X600mm (47.2"X23.6")
Tabletop Thickness:
18mm (0.71")
Weight Capacity:
70kg (154lbs)
Height Range:
730~1210mm (28.7"~47.6")
Column Design:
Standard Column
Column Segments:
Two Stage Column
Column Size:
60X60,50X50mm
Leg Quantity:
Two Legs
Frame Color:
Matte Black,Matte White,Matte Grey
Adjustable Feet Pad:
Yes
Motor Quantity:
1
Power Input:
100~240V
Power Cord Length:
3m (9.8ft)
Max. Speed:
38mm/s
Controller Type:
Button Control Panel,Touch Control Panel
Time Reminder:
Yes
Suggested Operating Temperature:
-5ºC~40ºC
Ip Grade:
IP20
Accessory Kit Package:
Normal/Ziplock Polybag
| Customization | Available |
|---|---|
| Style | Antique |
| Leg Material | Particle Board & Melamine,Steel,Plastic |
| Model No. | S03-22DE-B |
| Condition | New |
| General Use | Commercial Furniture |
| Type | Office Furniture |
| Frame Color | Matte Black,Matte White,Matte Grey |
| Product Name | Electric Sit-Stand Desk |
| Specific Use | Office Desks |
| Odm\Oem | Welcomed |
| Factory | Over 10 Years |
| Tabletop Size | 1200X600mm (47.2"X23.6") |
| Tabletop Thickness | 18mm (0.71") |
| Weight Capacity | 70kg (154lbs) |
| Height Range | 730~1210mm (28.7"~47.6") |
| Adjustable Feet Pad | Yes |
| Power Input | 100~240V |
| Power Cord Length | 3m (9.8FT) |
| Max. Speed | 38mm/S |
| Transport Package | Carton |
| Specification | 1200X600X730~1210mm (47.2"X23.6"X28.7"~47.6") |
| Trademark | LUMI |
| Origin | Zhejiang, China |
| Hs Code | 9403200000 |
| Production Capacity | 250000 Piece/Pieces Per Month |
|---|---|
| Product Category: | Electric Sit-Stand Desk |
| Material: | Particle Board & Melamine,Steel,Plastic |
| Dimensions: | 1200X600X730~1210mm (47.2"X23.6"X28.7"~47.6") |
| Frame Orientation: | Rectangular |
| Tabletop Size: | 1200X600mm (47.2"X23.6") |
| Tabletop Thickness: | 18mm (0.71") |
| Weight Capacity: | 70kg (154lbs) |
| Height Range: | 730~1210mm (28.7"~47.6") |
| Column Design: | Standard Column |
| Column Segments: | Two Stage Column |
| Column Size: | 60X60,50X50mm |
| Leg Quantity: | Two Legs |
| Frame Color: | Matte Black,Matte White,Matte Grey |
| Adjustable Feet Pad: | Yes |
| Motor Quantity: | 1 |
| Power Input: | 100~240V |
| Power Cord Length: | 3m (9.8ft) |
| Max. Speed: | 38mm/s |
| Controller Type: | Button Control Panel,Touch Control Panel |
| Time Reminder: | Yes |
| Suggested Operating Temperature: | -5ºC~40ºC |
| Ip Grade: | IP20 |
| Accessory Kit Package: | Normal/Ziplock Polybag |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
🏭
Lumi Legend Corporation
