Modern Home Office Furniture Wholesale 3-Stage Dual Motors Electric Standing Table Gaming Height Adjustable Computer Sit to Stand up Desk
Pool progress
0/18 (0%)
18 more to reach MOQ
Pool Progress0 / 18 units (0%)
18 more units needed to reach MOQ
Price tiers
Swipe โ
US$99.00-129.00
100+
0100
End
Key attributes
Customization
Available
Style
Modern
Leg Material
Aluminum, Plastic, Steel
Model No.
M08-23DE
Condition
New
Frame Orientation
Rectangular
Suggest Tabletop Size
(1100~2000) X(700~900)mm
Tabletop Thickness
โฅ18mm (โฅ0.71")
Weight Capacity
100kg (220lbs)
Width Range
1000~1700mm (39.4"~66.9")
Height Range
620~1280mm (24.4"~50.4")
Column Design
Standard Column
Column Segments
Three Stage Column
Column Size
40X70, 45X75, 50X80mm
Frame Color
White, Black, Grey
Adjustable Feet Pad
Yes
Motor Quantity
2
Power Input
100~240V
Max. Speed
38mm/S
Controller Type
Button Control Panel
Transport Package
Carton
Specification
1000~1700x650x620~1280mm
Trademark
LUMI
Origin
China
Hs Code
9403990000
Production Capacity
50, 000 PCS/Month
Product Name
Electric Sit-Stand Desk,Electric/Manual Sit-Stand Desk
Material
Aluminum,Plastic,Steel
Dimensions
1000~1700x650x620~1280mm (39.4"~66.9"x25.6"x24.4"~50.4")
Tabletop Size
(1100~2000)x(700~900)mm ((43.3"~78.7")x(27.6"~35.4"))
Leg Quantity
Two Legs
Power Cord Length
3m (9.8ft)
Time Reminder
Yes
Ip Grade
IP20
Accessory Kit Package
Normal/Ziplock Polybag
| Customization | Available |
|---|---|
| Style | Modern |
| Leg Material | Aluminum, Plastic, Steel |
| Model No. | M08-23DE |
| Condition | New |
| Frame Orientation | Rectangular |
| Suggest Tabletop Size | (1100~2000) X(700~900)mm |
| Tabletop Thickness | โฅ18mm (โฅ0.71") |
| Weight Capacity | 100kg (220lbs) |
| Width Range | 1000~1700mm (39.4"~66.9") |
| Height Range | 620~1280mm (24.4"~50.4") |
| Column Design | Standard Column |
| Column Segments | Three Stage Column |
| Column Size | 40X70, 45X75, 50X80mm |
| Frame Color | White, Black, Grey |
| Adjustable Feet Pad | Yes |
| Motor Quantity | 2 |
| Power Input | 100~240V |
| Max. Speed | 38mm/S |
|---|---|
| Controller Type | Button Control Panel |
| Transport Package | Carton |
| Specification | 1000~1700x650x620~1280mm |
| Trademark | LUMI |
| Origin | China |
| Hs Code | 9403990000 |
| Production Capacity | 50, 000 PCS/Month |
| Product Name | Electric Sit-Stand Desk,Electric/Manual Sit-Stand Desk |
| Material | Aluminum,Plastic,Steel |
| Dimensions | 1000~1700x650x620~1280mm (39.4"~66.9"x25.6"x24.4"~50.4") |
| Tabletop Size | (1100~2000)x(700~900)mm ((43.3"~78.7")x(27.6"~35.4")) |
| Leg Quantity | Two Legs |
| Power Cord Length | 3m (9.8ft) |
| Time Reminder | Yes |
| Ip Grade | IP20 |
| Accessory Kit Package | Normal/Ziplock Polybag |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Lumi Legend Corporation
