2024 Office Modern Swivel Chair Furniture
Pool progress
0/100 (0%)
100 more to reach MOQ
Pool Progress0 / 100 units (0%)
100 more units needed to reach MOQ
Price tiers
Swipe โ
US$30.00
1+
01
End
Key attributes
Customization
Available
Style
Modern
Material
Fabric
Model No.
ECO-6702
Rotary
Rotary
Armrest
With Armrest
Folded
Unfolded
Customized
Customized
Condition
New
Warranty
2 Years
Certificate
ISO9001 14001
Test
BIFMA
Fob Port
Shanghai, Ningbo
Delivery Time
30days
Sample
Available
Frame Color
Black or Grey
Mesh Color
Black, Grey, Green, Blue or Customized
Room Type
Study Room,Meeting Room,Home
Recommended Uses For Product
Office, Gaming, Vistor,Conference
Gas Lift
SGS Approved Class 3
Seat Board
12mm Plywood
Backrest
PP and Breathable Fabric
Foam
Cutting Foam
Transport Package
Carton
Specification
60.5*55*113-123cm
Trademark
ECO-Beauty
Origin
China
Hs Code
9401390000
Production Capacity
20000PCS/Month
Product Name
office mesh chair
Manufacturer
Anji Yike
Texture
Ergonomic
Fabric
Mesh
Size
60.5*55*113-123cm
| Customization | Available |
|---|---|
| Style | Modern |
| Material | Fabric |
| Model No. | ECO-6702 |
| Rotary | Rotary |
| Armrest | With Armrest |
| Folded | Unfolded |
| Customized | Customized |
| Condition | New |
| Warranty | 2 Years |
| Certificate | ISO9001 14001 |
| Test | BIFMA |
| Fob Port | Shanghai, Ningbo |
| Delivery Time | 30days |
| Sample | Available |
| Frame Color | Black or Grey |
| Mesh Color | Black, Grey, Green, Blue or Customized |
| Room Type | Study Room,Meeting Room,Home |
|---|---|
| Recommended Uses For Product | Office, Gaming, Vistor,Conference |
| Gas Lift | SGS Approved Class 3 |
| Seat Board | 12mm Plywood |
| Backrest | PP and Breathable Fabric |
| Foam | Cutting Foam |
| Transport Package | Carton |
| Specification | 60.5*55*113-123cm |
| Trademark | ECO-Beauty |
| Origin | China |
| Hs Code | 9401390000 |
| Production Capacity | 20000PCS/Month |
| Product Name | office mesh chair |
| Manufacturer | Anji Yike |
| Texture | Ergonomic |
| Fabric | Mesh |
| Size | 60.5*55*113-123cm |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Anji Yike Decoration Material Technology Co., Ltd.
