Contract Furniture Wooden Modern Style Best Hotel Guest Room Luggage Rack for Bedroom
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$168.00 - 268.00
15+
015
End
Key attributes
Customization
Available
Style
Modern
Material
Solid Wood
Model No.
Hotel Luggage Rack 02
Folded
Unfolded
Fixed
Unfixed
Height Adjustable
Unadjustable
Color
Black,Brown.Customizable.
Armrest
Without Armrest
Condition
New
Product Name
Best Hotel Guest Room Luggage Rack for Bedroom
Size
W950*D600*H550 (Customizable)
Frame
E1 Grade Plywood/MDF.
Surface
0.6 mm Natural Wood Veneer
Lacquer
Environmental Protection Wood Lacquer.
Service
Hotel Furniture Custom Made.
Moq
15 Pieces.
Warranty
3 Years.
Certificates
ISO9001,Pefc,SGS.
Packing
EPE+Foam Corner+Hard Cartom
Transport Package
Export Standard Packing
Specification
Customerization
Trademark
TRINITY
Origin
Foshan, Guangdong, China
Production Capacity
More Than 1000
Package Size
96.00cm * 610.00cm * 560.00cm
Package Gross Weight
50.000kg
Frame:
E1 Grade MDF / Plywood.
Size:
W950*D600*H550 (Customizable)
Surface:
0.6 mm natural wood veneer.
Moq:
15 Pieces.
| Customization | Available |
|---|---|
| Style | Modern |
| Material | Solid Wood |
| Model No. | Hotel Luggage Rack 02 |
| Folded | Unfolded |
| Fixed | Unfixed |
| Height Adjustable | Unadjustable |
| Color | Black,Brown.Customizable. |
| Armrest | Without Armrest |
| Condition | New |
| Product Name | Best Hotel Guest Room Luggage Rack for Bedroom |
| Size | W950*D600*H550 (Customizable) |
| Frame | E1 Grade Plywood/MDF. |
| Surface | 0.6 mm Natural Wood Veneer |
| Lacquer | Environmental Protection Wood Lacquer. |
| Service | Hotel Furniture Custom Made. |
| Moq | 15 Pieces. |
|---|---|
| Warranty | 3 Years. |
| Certificates | ISO9001,Pefc,SGS. |
| Packing | EPE+Foam Corner+Hard Cartom |
| Transport Package | Export Standard Packing |
| Specification | Customerization |
| Trademark | TRINITY |
| Origin | Foshan, Guangdong, China |
| Production Capacity | More Than 1000 |
| Package Size | 96.00cm * 610.00cm * 560.00cm |
| Package Gross Weight | 50.000kg |
| Frame: | E1 Grade MDF / Plywood. |
| Size: | W950*D600*H550 (Customizable) |
| Surface: | 0.6 mm natural wood veneer. |
| Moq: | 15 Pieces. |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
FOSHAN TRINITY(ZHONGSEN) FURNITURE CO.LTD
