Customization Furniture Wooden Modern Wardrobe White Closets Designs Wood Armoire
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$80.00 - 100.00
2+
02
End
Key attributes
Customization
Available
Door
3 Doors
Style
Modern
Shipping Cost
Contact the supplier about freight and estimated delivery time.
Secure Payments
Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform.
Refund Policy
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues.
Model No.
HYC-W01
Material
Wooden
Customized
Customized
Folded
Unfolded
Condition
New
Function
Space-Saving Storage
Service
OEM ODM Customized
Color
White Gloss
Moq
5 PCS
Specific Use
Villa,Apartment,Hotel,Bedroom
Warranty
1 Years
Transport Package
Standard Packing
Specification
90.7'' H x 90.5'' W x 19'' D
Trademark
COOC
Origin
Guangdong, China
Hs Code
9401619000
Production Capacity
9000sets/Month
Package Size
89.00cm * 105.00cm * 36.00cm
Package Gross Weight
49.000kg
Product Name
Customization Furniture Wooden Modern Wardrobe White Closets Designs Wood Armoire
Model
HYC-W01
Size(Mm)
W 90.5" / D 19" / H 90.7"
Weight
380 lb
Frame
Solid Wood With Plywood.
Cover
Leather or Fabric.
Packing
Moisture -proof agent + film bag + protection bar + carton (or customized)
Business Scope
OEM / ODM / Distribution / Project
Delivery Time
7-10 days for sample,20-35 days for bulk order
| Customization | Available |
|---|---|
| Door | 3 Doors |
| Style | Modern |
| Shipping Cost | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
| Secure Payments | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
| Refund Policy | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
| Model No. | HYC-W01 |
| Material | Wooden |
| Customized | Customized |
| Folded | Unfolded |
| Condition | New |
| Function | Space-Saving Storage |
| Service | OEM ODM Customized |
| Color | White Gloss |
| Moq | 5 PCS |
| Specific Use | Villa,Apartment,Hotel,Bedroom |
| Warranty | 1 Years |
| Transport Package | Standard Packing |
|---|---|
| Specification | 90.7'' H x 90.5'' W x 19'' D |
| Trademark | COOC |
| Origin | Guangdong, China |
| Hs Code | 9401619000 |
| Production Capacity | 9000sets/Month |
| Package Size | 89.00cm * 105.00cm * 36.00cm |
| Package Gross Weight | 49.000kg |
| Product Name | Customization Furniture Wooden Modern Wardrobe White Closets Designs Wood Armoire |
| Model | HYC-W01 |
| Size(Mm) | W 90.5" / D 19" / H 90.7" |
| Weight | 380 lb |
| Frame | Solid Wood With Plywood. |
| Cover | Leather or Fabric. |
| Packing | Moisture -proof agent + film bag + protection bar + carton (or customized) |
| Business Scope | OEM / ODM / Distribution / Project |
| Delivery Time | 7-10 days for sample,20-35 days for bulk order |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Foshan COOC Furniture Co., Ltd.
