Durable Metal Locker Cabinet Multi-Use Wardrobe 2 Door Steel Closet Almirah Bedroom Furniture
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$65.00
1+
01
End
Key attributes
Customization
Available
Door
2 Doors
Style
Modern
Shipping Cost
Contact the supplier about freight and estimated delivery time.
Secure Payments
Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform.
Refund Policy
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues.
Model No.
BS-FC-W1
Material
High Quality Cold Rolled Steel Plate
Customized
Customized
Folded
Unfolded
Condition
New
Name
2 Door Metal Wardrobe
Thickness
0.4-0.9mm as Normal
Packing Volume
0.13mm
Color
Ral Colour Sheet
Lock
Three Point Lock
Service
OEM ODM Customized
Certification
ISO9001/ISO14001
Warranty
5 Years
Transport Package
5 Tier Export Carton
Specification
H1800*W900*D400mm
Trademark
LYBESTEEL
Origin
Henan Province, China
Hs Code
940310
Production Capacity
10000 Pieces/ Month
Package Size
1830.00cm * 93.00cm * 75.00cm
Package Gross Weight
36.000kg
Lead Time
10 days (1 - 200 Pieces) 25 days (201 - 800 Pieces) To be negotiated ( > 800 Pieces)
Product Name
Durable Metal Locker Cabinet Multi-use Wardrobe 2 Door Steel Closet Almirah Bedroom Furniture
Size
H1800*W900*D400mm
Item No.
LBS-FC-W1
Loading Quantity
210pcs/20GP 520pcs /40HQ
Structure
Assembled Structure
Packing
With carton box and polyfoam inner lining, wooden case available if LCL
Certificates
ISO 9001; ISO 14001; OHSAS18001 etc
| Customization | Available |
|---|---|
| Door | 2 Doors |
| Style | Modern |
| Shipping Cost | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
| Secure Payments | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
| Refund Policy | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
| Model No. | BS-FC-W1 |
| Material | High Quality Cold Rolled Steel Plate |
| Customized | Customized |
| Folded | Unfolded |
| Condition | New |
| Name | 2 Door Metal Wardrobe |
| Thickness | 0.4-0.9mm as Normal |
| Packing Volume | 0.13mm |
| Color | Ral Colour Sheet |
| Lock | Three Point Lock |
| Service | OEM ODM Customized |
| Certification | ISO9001/ISO14001 |
| Warranty | 5 Years |
|---|---|
| Transport Package | 5 Tier Export Carton |
| Specification | H1800*W900*D400mm |
| Trademark | LYBESTEEL |
| Origin | Henan Province, China |
| Hs Code | 940310 |
| Production Capacity | 10000 Pieces/ Month |
| Package Size | 1830.00cm * 93.00cm * 75.00cm |
| Package Gross Weight | 36.000kg |
| Lead Time | 10 days (1 - 200 Pieces) 25 days (201 - 800 Pieces) To be negotiated ( > 800 Pieces) |
| Product Name | Durable Metal Locker Cabinet Multi-use Wardrobe 2 Door Steel Closet Almirah Bedroom Furniture |
| Size | H1800*W900*D400mm |
| Item No. | LBS-FC-W1 |
| Loading Quantity | 210pcs/20GP 520pcs /40HQ |
| Structure | Assembled Structure |
| Packing | With carton box and polyfoam inner lining, wooden case available if LCL |
| Certificates | ISO 9001; ISO 14001; OHSAS18001 etc |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Luoyang Besteel Co., Ltd.
