Foshan Manufacturer Bedroom Furniture Sets Cheap Price Closet
Pool progress
0/100 (0%)
100 more to reach MOQ
Pool Progress0 / 100 units (0%)
100 more units needed to reach MOQ
Price tiers
Swipe โ
US$100.00-300.00
1+
01
End
Key attributes
Customization
Available
Door
6 Doors
Style
Modern
Shipping Cost
Contact the supplier about freight and estimated delivery time.
Secure Payments
Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform.
Refund Policy
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues.
Model No.
ETWR-090
Material
Wooden
Customized
Customized
Folded
Unfolded
Condition
New
Project Solution Capability
Free Design
After-Sale Service
After-Sale Service
Hardware
Blum/Dtc Soft Closing
Carcass Material
Melamine Board, Plywood
Door Panel Surface Treatment
Lacquer, PVC, Melamine, Wood
Kitchen Cabinet Features
Eco-Friendly, Moisture-Proof
Advantage
Small MOQ,Trendy
Transport Package
Flat Packing and Assemble Packing
Specification
Customized Based on Customer Requirement
Trademark
Easy Top / OEM / ODM
Origin
China
Hs Code
940309990
Production Capacity
3000 Sets/ Month
Package Size
650.00cm * 650.00cm * 150.00cm
Package Gross Weight
35.000kg
Door Materials&Finish:
Solid wood 18/20mm (Maple, Cherry, Birch, Beech, American Oak, etc.,)
Carcass Option:
Particle board, HMR board, Plywood( Thickness: 18mm/25mm )
Countertop/Benchtop:
Quartz, Granite, Acrylic, Calacata style quartz, Corian, Caesarstone, Silestone, HPL laminate
Accessories:
Blum/Hettich(Imported) hinges&glide, DTC/Garis (Chinese brand) hinges and glide.
Faucet&Sink&Appliance:
All could be provided to make your job easier.
Available Sample:
Door panel, Carcass material, Countertop material.
| Customization | Available |
|---|---|
| Door | 6 Doors |
| Style | Modern |
| Shipping Cost | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
| Secure Payments | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
| Refund Policy | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
| Model No. | ETWR-090 |
| Material | Wooden |
| Customized | Customized |
| Folded | Unfolded |
| Condition | New |
| Project Solution Capability | Free Design |
| After-Sale Service | After-Sale Service |
| Hardware | Blum/Dtc Soft Closing |
| Carcass Material | Melamine Board, Plywood |
| Door Panel Surface Treatment | Lacquer, PVC, Melamine, Wood |
| Kitchen Cabinet Features | Eco-Friendly, Moisture-Proof |
|---|---|
| Advantage | Small MOQ,Trendy |
| Transport Package | Flat Packing and Assemble Packing |
| Specification | Customized Based on Customer Requirement |
| Trademark | Easy Top / OEM / ODM |
| Origin | China |
| Hs Code | 940309990 |
| Production Capacity | 3000 Sets/ Month |
| Package Size | 650.00cm * 650.00cm * 150.00cm |
| Package Gross Weight | 35.000kg |
| Door Materials&Finish: | Solid wood 18/20mm (Maple, Cherry, Birch, Beech, American Oak, etc.,) |
| Carcass Option: | Particle board, HMR board, Plywood( Thickness: 18mm/25mm ) |
| Countertop/Benchtop: | Quartz, Granite, Acrylic, Calacata style quartz, Corian, Caesarstone, Silestone, HPL laminate |
| Accessories: | Blum/Hettich(Imported) hinges&glide, DTC/Garis (Chinese brand) hinges and glide. |
| Faucet&Sink&Appliance: | All could be provided to make your job easier. |
| Available Sample: | Door panel, Carcass material, Countertop material. |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Easy Top Furniture (foshan) co. ltd.
