Luxury Bedroom Furniture Closet Walk in MDF Panel Wardrobe
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$54.00 - 234.00
5+
05
End
Key attributes
Customization
Available
Door
2 Doors
Style
Modern
Model No.
OMS-101
Material
Wood
Customized
Customized
Folded
Unfolded
Condition
New
Wooden Type
Melamine, Particle Board Chipboard
Thickness
Cabinet 18mm
Oem Or Odm
Yes
Warranty
3 Years
Export Years
15 Years 90% Export Business
Certificate
SGS, ISO9001
Business Type
Factory
Packing Details
0.14cbm, 108kg
Payment Term
T/T, L/C, D/P
Function
Wardrobe, Cabinet, Closet,Bedroom Furniture Set
Use Place
Home Furniture, Hotel, School,Apartment, School
Stylish
Modern, Wooden, New, Simple Home Furniture
Factory
Manufacture, Wholesale, High Quality Factory
Transport Package
Knock Down Carton Packing
Specification
L1800*D600*H2200mm
Trademark
FENHE
Origin
China
Hs Code
9403300090
Production Capacity
2000 Piece / Month
Model Number
OMS-101
Dimensions
Standard L1800*D600*H2200mm, Welcome to customized
Color
Photo color of standard, Optional color welcome to customize
Delivery Time
Normal 20-30 days, High Season 30-40 days
Assemble
Have assemble instruction each carton
Moq
5 sets
Special Service
Accept mixed order in one container
Special Offer
Print the logo on the products and Packing Cartons
Oem And Odm
Welcome, rich experience
Trade Terms
EXW, FOB, CIF , Port of Shenzhen or Guangzhou
| Customization | Available |
|---|---|
| Door | 2 Doors |
| Style | Modern |
| Model No. | OMS-101 |
| Material | Wood |
| Customized | Customized |
| Folded | Unfolded |
| Condition | New |
| Wooden Type | Melamine, Particle Board Chipboard |
| Thickness | Cabinet 18mm |
| Oem Or Odm | Yes |
| Warranty | 3 Years |
| Export Years | 15 Years 90% Export Business |
| Certificate | SGS, ISO9001 |
| Business Type | Factory |
| Packing Details | 0.14cbm, 108kg |
| Payment Term | T/T, L/C, D/P |
| Function | Wardrobe, Cabinet, Closet,Bedroom Furniture Set |
| Use Place | Home Furniture, Hotel, School,Apartment, School |
| Stylish | Modern, Wooden, New, Simple Home Furniture |
|---|---|
| Factory | Manufacture, Wholesale, High Quality Factory |
| Transport Package | Knock Down Carton Packing |
| Specification | L1800*D600*H2200mm |
| Trademark | FENHE |
| Origin | China |
| Hs Code | 9403300090 |
| Production Capacity | 2000 Piece / Month |
| Model Number | OMS-101 |
| Dimensions | Standard L1800*D600*H2200mm, Welcome to customized |
| Color | Photo color of standard, Optional color welcome to customize |
| Delivery Time | Normal 20-30 days, High Season 30-40 days |
| Assemble | Have assemble instruction each carton |
| Moq | 5 sets |
| Special Service | Accept mixed order in one container |
| Special Offer | Print the logo on the products and Packing Cartons |
| Oem And Odm | Welcome, rich experience |
| Trade Terms | EXW, FOB, CIF , Port of Shenzhen or Guangzhou |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Foshan Keno Furniture Co., Ltd.
