M&W Furniture Popular Metal Airport Seating Hospital Waiting Chair
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$270.16 - 598.20
2+
02
End
Key attributes
Customization
Available
Seater
1-5
Material
Metal
Shipping Cost
Contact the supplier about freight and estimated delivery time.
Secure Payments
Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform.
Refund Policy
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues.
Model No.
SJ9076D
Armrest
With Armrest
Folded
Unfolded
Certification
CE, ISO9001
Arms & Legs Thickness
2.0mm
Beam Thickness
2.0mm
Seat Thickness
2.0mm
Color
Color Option
Condition
New
Usage
Station, Airport, Hospital, Supermarket
Oem/ Odm
Acceptable
Certificate
ISO9001, ISO14001
Middle Armrest
Avialiable
Description
Waiting Chair, Airport Waiting Chair
General Use
Commercial Furniture
Transport Package
Standard Export Packing Carton
Specification
1165-2815*670*888
Trademark
M&W
Origin
China
Production Capacity
1000000
Package Size
150.00cm * 100.00cm * 100.00cm
Package Gross Weight
100.000kg
| Customization | Available |
|---|---|
| Seater | 1-5 |
| Material | Metal |
| Shipping Cost | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
| Secure Payments | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
| Refund Policy | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
| Model No. | SJ9076D |
| Armrest | With Armrest |
| Folded | Unfolded |
| Certification | CE, ISO9001 |
| Arms & Legs Thickness | 2.0mm |
| Beam Thickness | 2.0mm |
| Seat Thickness | 2.0mm |
| Color | Color Option |
| Condition | New |
|---|---|
| Usage | Station, Airport, Hospital, Supermarket |
| Oem/ Odm | Acceptable |
| Certificate | ISO9001, ISO14001 |
| Middle Armrest | Avialiable |
| Description | Waiting Chair, Airport Waiting Chair |
| General Use | Commercial Furniture |
| Transport Package | Standard Export Packing Carton |
| Specification | 1165-2815*670*888 |
| Trademark | M&W |
| Origin | China |
| Production Capacity | 1000000 |
| Package Size | 150.00cm * 100.00cm * 100.00cm |
| Package Gross Weight | 100.000kg |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
FOSHAN M&W FURNITURE LIMITED COMPANY
