Office Furniture Bench Airport Chair Public Hospital Visitor Metal Waiting Chair (YA-19)
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$40.50
10+
010
End
Key attributes
Customization
Available
Seater
1-5
Material
Steel with Coating
Shipping Cost
Contact the supplier about freight and estimated delivery time.
Secure Payments
Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform.
Refund Policy
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues.
Model No.
YA-19
Armrest
With Armrest
Folded
Unfolded
Certification
CE, ISO9001
Arms & Legs Thickness
1.2mm
Beam Thickness
1.5mm
Seat Thickness
1.2mm
Color
Customised
Condition
New
Usage
Auditorium, Cenima, Theater, Confernce Hall
No. Of Axles
3
Axle Brand
BPW, Fuwa, etc.
Size
Customised
Suspension System
Mechanical/Air Suspension
Brake System
ABS
Scale
Heavy Duty
Components
All Trailer Parts
Load Capacity
50t
Transport Package
Stander Export Carton Box
Trademark
YAQI
Origin
Foshan City, Guangdong, China
Production Capacity
1000000PCS Per Month
Package Size
1800.00cm * 630.00cm * 780.00cm
Package Gross Weight
29.000kg
Seat
Made from top quality steel after precise pressing with powder coating. 1.5mm thickness perforated steel board
Side Casting
Made from top quality steel
Arms/Legs
1.5mm thickness steel, steel after plating with powder coating
Beam
Made from top quality steel after precise pressing and welding with power coating. 40*80cm , 2.0mm thick tubular steel;
Dimension
1800mm*680mm*800mm
Volume
0.098CBM/set
Weight
N. W: 32kg / G. W: 33kg
Moq
10set
Colour Of Seat
So many colours for your option
Remark
1: every model has 1 seat, 2 seats, 3 seats, 4 seats, 5 seats . If you need, we can add an tea table
Delivery Time
40HQ need 8days, 20GP need 7days , 100-200pcs need 3-5days
Loading Port
Shenzhen or Guangzhou
| Customization | Available |
|---|---|
| Seater | 1-5 |
| Material | Steel with Coating |
| Shipping Cost | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
| Secure Payments | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
| Refund Policy | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
| Model No. | YA-19 |
| Armrest | With Armrest |
| Folded | Unfolded |
| Certification | CE, ISO9001 |
| Arms & Legs Thickness | 1.2mm |
| Beam Thickness | 1.5mm |
| Seat Thickness | 1.2mm |
| Color | Customised |
| Condition | New |
| Usage | Auditorium, Cenima, Theater, Confernce Hall |
| No. Of Axles | 3 |
| Axle Brand | BPW, Fuwa, etc. |
| Size | Customised |
| Suspension System | Mechanical/Air Suspension |
| Brake System | ABS |
| Scale | Heavy Duty |
|---|---|
| Components | All Trailer Parts |
| Load Capacity | 50t |
| Transport Package | Stander Export Carton Box |
| Trademark | YAQI |
| Origin | Foshan City, Guangdong, China |
| Production Capacity | 1000000PCS Per Month |
| Package Size | 1800.00cm * 630.00cm * 780.00cm |
| Package Gross Weight | 29.000kg |
| Seat | Made from top quality steel after precise pressing with powder coating. 1.5mm thickness perforated steel board |
| Side Casting | Made from top quality steel |
| Arms/Legs | 1.5mm thickness steel, steel after plating with powder coating |
| Beam | Made from top quality steel after precise pressing and welding with power coating. 40*80cm , 2.0mm thick tubular steel; |
| Dimension | 1800mm*680mm*800mm |
| Volume | 0.098CBM/set |
| Weight | N. W: 32kg / G. W: 33kg |
| Moq | 10set |
| Colour Of Seat | So many colours for your option |
| Remark | 1: every model has 1 seat, 2 seats, 3 seats, 4 seats, 5 seats . If you need, we can add an tea table |
| Delivery Time | 40HQ need 8days, 20GP need 7days , 100-200pcs need 3-5days |
| Loading Port | Shenzhen or Guangzhou |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Guangdong Yaqi Furniture Industry Co., Ltd.
