Comfortable Cheap Folding Swivel Home Visitor Modern Mesh Office Chair Furniture Wheels Wholesale Waiting for Sale on Computer
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$29.90
1+
01
End
Key attributes
Customization
Available
Style
Modern
Material
Fabric
Shipping Cost
Contact the supplier about freight and estimated delivery time.
Secure Payments
Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform.
Refund Policy
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues.
Model No.
883A
Rotary
Rotary
Armrest
With Armrest
Folded
Unfolded
Customized
Customized
Condition
New
Certifiction
BIFMA/SGS
Warranty
5 Years
Usage
Office, School, Government, Organization
Moq
Sample Order Accepted
Color
Many Options to Choose
Base
Aluminum Base
Gas Lift
Korea Gas Lift
Package Type
Disassembly 65*48*57 2PC/Carton
Mid-Back Chair With Tilt Function
Yes
Mesh Chair With Padded Seat
Yes
Lumbar Support Office Chair
Yes
Comfortable Mid-Back Chair
Yes
Spine-Friendly Office Chair
Yes
Transport Package
Strong Carton
Specification
W61*D50*H90
Trademark
HONGYIDA
Origin
Made in China
Hs Code
9401790000
Production Capacity
5000/Week
Package Size
71.00cm * 60.00cm * 36.00cm
Package Gross Weight
35.000kg
Lead Time
7 days (1 - 20 Pieces) To be negotiated ( > 20 Pieces)
Payment Term
1. T/T or L/C at sight or any convenient payment method.
Trade Term
EXW, FOB ,CIF
Type
living room sofa, home sofa, hotel sofa, club sofa, sofa furniture, living room leather sofa
Special Service
1. Sofa cleaners or cleaning wipes are free for 40HQ order.
| Customization | Available |
|---|---|
| Style | Modern |
| Material | Fabric |
| Shipping Cost | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
| Secure Payments | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
| Refund Policy | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
| Model No. | 883A |
| Rotary | Rotary |
| Armrest | With Armrest |
| Folded | Unfolded |
| Customized | Customized |
| Condition | New |
| Certifiction | BIFMA/SGS |
| Warranty | 5 Years |
| Usage | Office, School, Government, Organization |
| Moq | Sample Order Accepted |
| Color | Many Options to Choose |
| Base | Aluminum Base |
| Gas Lift | Korea Gas Lift |
| Package Type | Disassembly 65*48*57 2PC/Carton |
|---|---|
| Mid-Back Chair With Tilt Function | Yes |
| Mesh Chair With Padded Seat | Yes |
| Lumbar Support Office Chair | Yes |
| Comfortable Mid-Back Chair | Yes |
| Spine-Friendly Office Chair | Yes |
| Transport Package | Strong Carton |
| Specification | W61*D50*H90 |
| Trademark | HONGYIDA |
| Origin | Made in China |
| Hs Code | 9401790000 |
| Production Capacity | 5000/Week |
| Package Size | 71.00cm * 60.00cm * 36.00cm |
| Package Gross Weight | 35.000kg |
| Lead Time | 7 days (1 - 20 Pieces) To be negotiated ( > 20 Pieces) |
| Payment Term | 1. T/T or L/C at sight or any convenient payment method. |
| Trade Term | EXW, FOB ,CIF |
| Type | living room sofa, home sofa, hotel sofa, club sofa, sofa furniture, living room leather sofa |
| Special Service | 1. Sofa cleaners or cleaning wipes are free for 40HQ order. |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Foshan Comfort Furniture Co.,Ltd
