GSM Alarm System with Italy Home Alarm Systems Yl-007m2fx
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$69.00
20+
020
End
Key attributes
Customization
Available
Type
Home Alarm
Signal Transmission
Wireless Alarm
Model No.
YL-007M2FX
Working Mode
Passive
Certification
CE, ISO, FCC, RoHS, CCC
Application
Indoor
Working Principle
Electromagnetic
Transmission Mode
Wireless
Receive Frequency
433.92MHz
Name
Best Wireless Home Security Systems GSM Auto Dial
Display
LCD Screen
Backup Battery
Yes
Input Voltage
DC12V
Alarm Sound
110db
Wireless Frequency
433MHz/315MHz/866MHz
Gsm Frequency
850/900/1800/1900MHz
Transport Package
10PCS/CTN, 15kg
Specification
CE, FCC, ROHS
Trademark
Wolf-guard /OEM/ODM
Origin
China
Hs Code
85311000
Production Capacity
100000/Month
Delivery Port
Shenzhen
Certificate
CE/Rohs/FCC/CCC/ISO9001
Warranty Period
2 years
Oem/Odm
offer
Volumetric Weight
1.5kg
Time Of Establishment
1998
Color
Black or white
Horn Level
110dB
Technology
Infrared
Input Voltage:
DC12V/1A
Standby Current:
<55mA
Alarming Current:
<450mA
Back-Up Battery
NI-HI AAA*6 DC7.2V
Siren Volume
120dB
| Customization | Available |
|---|---|
| Type | Home Alarm |
| Signal Transmission | Wireless Alarm |
| Model No. | YL-007M2FX |
| Working Mode | Passive |
| Certification | CE, ISO, FCC, RoHS, CCC |
| Application | Indoor |
| Working Principle | Electromagnetic |
| Transmission Mode | Wireless |
| Receive Frequency | 433.92MHz |
| Name | Best Wireless Home Security Systems GSM Auto Dial |
| Display | LCD Screen |
| Backup Battery | Yes |
| Input Voltage | DC12V |
| Alarm Sound | 110db |
| Wireless Frequency | 433MHz/315MHz/866MHz |
| Gsm Frequency | 850/900/1800/1900MHz |
| Transport Package | 10PCS/CTN, 15kg |
| Specification | CE, FCC, ROHS |
| Trademark | Wolf-guard /OEM/ODM |
|---|---|
| Origin | China |
| Hs Code | 85311000 |
| Production Capacity | 100000/Month |
| Delivery Port | Shenzhen |
| Certificate | CE/Rohs/FCC/CCC/ISO9001 |
| Warranty Period | 2 years |
| Oem/Odm | offer |
| Volumetric Weight | 1.5kg |
| Time Of Establishment | 1998 |
| Color | Black or white |
| Horn Level | 110dB |
| Technology | Infrared |
| Input Voltage: | DC12V/1A |
| Standby Current: | <55mA |
| Alarming Current: | <450mA |
| Back-Up Battery | NI-HI AAA*6 DC7.2V |
| Siren Volume | 120dB |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Shenzhen Chitongda Electronic Co., Ltd.
