DIY Home Use Cordless Screwdrivers Variable Speed Control Electric Cordless Drill China Factory Supply High Quality Power Tools
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$46.00-50.60
100+
0100
End
Key attributes
Customization
Available
Tool Bit
Assembled Screwdriver Head
Type
Cordless Screwdriver
Voltage
DC Low Voltage
Automation
Semiautomatic
Power Source
Electricity
Function
Professional, Household
Condition
New
Customized
Customized
Transport Package
Export Standard Packing
Specification
460*325*97mm
Trademark
OEM
Origin
Made in China
Hs Code
8205400000
Production Capacity
30000
Brand
OEM
Product Model
MD-1807
Product Name
Electric precision screwdriver tool set
Product Size
460*325*97mm
Weight
5kg
Moq
100 sets
Is It Magnetic
Yes
Is It Insulated
No
Packing
Carton box packing/Plastic box packing/OEM
Delivery Time
Within 25-30 days
Application
Mobile phones,clocks,household appliances,etc
Supply Ability
50000Set/Sets per Week Multi-function screwdriver set
Packaging Details
Electric precision screwdriver tool set,One set pack in one package , then put in the large carton + pallet .It can also pack according to clients' requirements.
Port
Tianjin,Ningbo,Shanghai
| Customization | Available |
|---|---|
| Tool Bit | Assembled Screwdriver Head |
| Type | Cordless Screwdriver |
| Voltage | DC Low Voltage |
| Automation | Semiautomatic |
| Power Source | Electricity |
| Function | Professional, Household |
| Condition | New |
| Customized | Customized |
| Transport Package | Export Standard Packing |
| Specification | 460*325*97mm |
| Trademark | OEM |
| Origin | Made in China |
| Hs Code | 8205400000 |
| Production Capacity | 30000 |
| Brand | OEM |
|---|---|
| Product Model | MD-1807 |
| Product Name | Electric precision screwdriver tool set |
| Product Size | 460*325*97mm |
| Weight | 5kg |
| Moq | 100 sets |
| Is It Magnetic | Yes |
| Is It Insulated | No |
| Packing | Carton box packing/Plastic box packing/OEM |
| Delivery Time | Within 25-30 days |
| Application | Mobile phones,clocks,household appliances,etc |
| Supply Ability | 50000Set/Sets per Week Multi-function screwdriver set |
| Packaging Details | Electric precision screwdriver tool set,One set pack in one package , then put in the large carton + pallet .It can also pack according to clients' requirements. |
| Port | Tianjin,Ningbo,Shanghai |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Ningbo Zhite Import and Export Co., Ltd.
