Trash Can Waste Bin Plastic Bins Pen Holder Black Square Caddy Sale Pricebag 30L Pedal 120L for Home Industrial Eco Dustbin
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$4.80
1+
01
End
Key attributes
Customization
Available
Material
Plastic
Type
Open Top
Model No.
30K
Usage
Outdoor, Home, Recycling, Public
Customized
Customized
Color
Multicolor
Feature
Eco-Friendly
Product Size
35*33.5*50.3mm
Logo
Customized Logo Acceptable
Heat-Resistant
Yes
Standard
En840 (Hot Stamp in Product)
Loading Port
Shenzhen or Guangzhou
Transport Package
Stacked One by One in Bulk
Specification
30L
Trademark
Sceen Slik, Hot Stamping
Origin
Guangdong Province China
Hs Code
3926909090
Production Capacity
80000/Year
Product Name
Plastic Waste Bin,Dustbin,Rubbish bin,Garbage bin,Trash bin,Garbage can,Trash Can,Outdoor Dustbin,Wheelies Bin, HDPE Waste Bin,Industrial Waste Bin,Garbage Container
Waste Bin Application
Hospital,School,Medical,Waste Management , Medical Waste, Municipal,Community Street,Park
Waste Bin Size
35*33.5*50.3mm
Waste Bin Color
Green/Yellow/Blue/Black/Red or Customized Color
Color & Logo
Standard color: Yellow,Green,Blue,Red,Grey, Can be customized; Logo:Free Printing
Stock
Enough
Quality Assurance
One year
Lead Time
1-2 Week
Packing
Stacked one by one in bulk with pp film
Size:
350*335*503mm
Volume:
30L
Material:
HDPE
Color:
red,yellow,grey,blue,green,etc
| Customization | Available |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Type | Open Top |
| Model No. | 30K |
| Usage | Outdoor, Home, Recycling, Public |
| Customized | Customized |
| Color | Multicolor |
| Feature | Eco-Friendly |
| Product Size | 35*33.5*50.3mm |
| Logo | Customized Logo Acceptable |
| Heat-Resistant | Yes |
| Standard | En840 (Hot Stamp in Product) |
| Loading Port | Shenzhen or Guangzhou |
| Transport Package | Stacked One by One in Bulk |
| Specification | 30L |
| Trademark | Sceen Slik, Hot Stamping |
| Origin | Guangdong Province China |
|---|---|
| Hs Code | 3926909090 |
| Production Capacity | 80000/Year |
| Product Name | Plastic Waste Bin,Dustbin,Rubbish bin,Garbage bin,Trash bin,Garbage can,Trash Can,Outdoor Dustbin,Wheelies Bin, HDPE Waste Bin,Industrial Waste Bin,Garbage Container |
| Waste Bin Application | Hospital,School,Medical,Waste Management , Medical Waste, Municipal,Community Street,Park |
| Waste Bin Size | 35*33.5*50.3mm |
| Waste Bin Color | Green/Yellow/Blue/Black/Red or Customized Color |
| Color & Logo | Standard color: Yellow,Green,Blue,Red,Grey, Can be customized; Logo:Free Printing |
| Stock | Enough |
| Quality Assurance | One year |
| Lead Time | 1-2 Week |
| Packing | Stacked one by one in bulk with pp film |
| Size: | 350*335*503mm |
| Volume: | 30L |
| Material: | HDPE |
| Color: | red,yellow,grey,blue,green,etc |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Huizhou Happy Trading Co., Ltd.
