Outdoor Flower Planter Pots Garden Decoration Home Nursery Floor Clay Fiber Clay Pot Vase
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$109.00
10+
010
End
Key attributes
Customization
Available
Material
Cement
Style
Modern
Shipping Cost
Contact the supplier about freight and estimated delivery time.
Secure Payments
Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform.
Refund Policy
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues.
Model No.
KM9001
Folded
Unfolded
Type
Combination
Customized
Customized
Color
White
Condition
New
Fast Delivery Time
7-35 Days
Certifications
ISO9001,FSC,En-581
Moq
10 Set
Oem & Odm
Applicable
Warranty
5 Years
Transport Package
Carton + Wooden Box
Specification
standard packing
Trademark
Kingmake
Origin
Foshan, China
Hs Code
9403200000
Production Capacity
3000 Per Month
Package Size
26.00cm * 26.00cm * 26.00cm
Package Gross Weight
5.000kg
Cushion
Resistant to poor weather and UV rays
Frame Thickness
8-10mm
Adbantage
Suitable for outdoor, indoor, Garden, Patio, Balcony, Terrace, Backyard, Restaurant
Certification
CE,TUV,SGS,EN-581,Rohs,FSC
Aluminum Coating
Powder Coating
Packing
1. standard export packaging;2. Mail order packing
Delivery
1. Sample order(7~15 days);2. 20GP & 40HQ(20~25 days)
Design
Original Design
| Customization | Available |
|---|---|
| Material | Cement |
| Style | Modern |
| Shipping Cost | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
| Secure Payments | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
| Refund Policy | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
| Model No. | KM9001 |
| Folded | Unfolded |
| Type | Combination |
| Customized | Customized |
| Color | White |
| Condition | New |
| Fast Delivery Time | 7-35 Days |
| Certifications | ISO9001,FSC,En-581 |
| Moq | 10 Set |
| Oem & Odm | Applicable |
| Warranty | 5 Years |
| Transport Package | Carton + Wooden Box |
|---|---|
| Specification | standard packing |
| Trademark | Kingmake |
| Origin | Foshan, China |
| Hs Code | 9403200000 |
| Production Capacity | 3000 Per Month |
| Package Size | 26.00cm * 26.00cm * 26.00cm |
| Package Gross Weight | 5.000kg |
| Cushion | Resistant to poor weather and UV rays |
| Frame Thickness | 8-10mm |
| Adbantage | Suitable for outdoor, indoor, Garden, Patio, Balcony, Terrace, Backyard, Restaurant |
| Certification | CE,TUV,SGS,EN-581,Rohs,FSC |
| Aluminum Coating | Powder Coating |
| Packing | 1. standard export packaging;2. Mail order packing |
| Delivery | 1. Sample order(7~15 days);2. 20GP & 40HQ(20~25 days) |
| Design | Original Design |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Foshan Kingmake Industry Co., Ltd.
