Outdoor Decorative Ladybug Flower Pot Resin Craft for Home and Office Aesthetics
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$8.65
500+
0500
End
Key attributes
Customization
Available
Processing
Hand-Made
Usage
Home Decoration, Art & Collection, Holiday Gifts, Business Gift, Garden Decor
Shipping Cost
Contact the supplier about freight and estimated delivery time.
Secure Payments
Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform.
Refund Policy
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues.
Model No.
SGF2502092
Suitable For
Indoor and Outdoor
Type
Vase
Style
Natural
Surface Treatment
Painted
Factory
Yes
Design
Ladybug
Color
as The Picture Show
Feature
Weather Resistant, Personalized, Water Resistant
Oem/Odm
Welcome
Sample
Available
Fast Delivery
Yes
Transport Package
Polyfoam+Brown Box
Specification
10.5x10.5x19cm
Trademark
Sino Glory
Origin
China
Hs Code
39264000
Production Capacity
100000PCS/Month
Package Size
42.00cm * 55.00cm * 45.00cm
Package Gross Weight
18.500kg
Instraction
This is a stunning resin vase. It features lifelike ladybug and greenery patterns, adding a vivid and natural touch. Handmade with care, it's perfect for holding flowers and serves as an elegant decor piece for homes, offices or as a special gift.
Material
Resin
Moq
500Pcs
Size/Color/Logo
As picture show or can be customized
Packing Way
Polyfoam+Brown Box,as per customer's request
Packing Dimensions
42x55x45cm, 24pcs, 18.5kgs per carton
Certificate
MCEC-US
Sample Time
7-10 Days
Delivery Time
6-8 Weeks After Approval of Samples
Sample Fee
Charged, meet MOQ will be returned
Smaple Freight
Afford by customer
Payment Term
30% as deposit, 70% again copy of B/L or L/C at sight
| Customization | Available |
|---|---|
| Processing | Hand-Made |
| Usage | Home Decoration, Art & Collection, Holiday Gifts, Business Gift, Garden Decor |
| Shipping Cost | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
| Secure Payments | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
| Refund Policy | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
| Model No. | SGF2502092 |
| Suitable For | Indoor and Outdoor |
| Type | Vase |
| Style | Natural |
| Surface Treatment | Painted |
| Factory | Yes |
| Design | Ladybug |
| Color | as The Picture Show |
| Feature | Weather Resistant, Personalized, Water Resistant |
| Oem/Odm | Welcome |
| Sample | Available |
| Fast Delivery | Yes |
| Transport Package | Polyfoam+Brown Box |
| Specification | 10.5x10.5x19cm |
|---|---|
| Trademark | Sino Glory |
| Origin | China |
| Hs Code | 39264000 |
| Production Capacity | 100000PCS/Month |
| Package Size | 42.00cm * 55.00cm * 45.00cm |
| Package Gross Weight | 18.500kg |
| Instraction | This is a stunning resin vase. It features lifelike ladybug and greenery patterns, adding a vivid and natural touch. Handmade with care, it's perfect for holding flowers and serves as an elegant decor piece for homes, offices or as a special gift. |
| Material | Resin |
| Moq | 500Pcs |
| Size/Color/Logo | As picture show or can be customized |
| Packing Way | Polyfoam+Brown Box,as per customer's request |
| Packing Dimensions | 42x55x45cm, 24pcs, 18.5kgs per carton |
| Certificate | MCEC-US |
| Sample Time | 7-10 Days |
| Delivery Time | 6-8 Weeks After Approval of Samples |
| Sample Fee | Charged, meet MOQ will be returned |
| Smaple Freight | Afford by customer |
| Payment Term | 30% as deposit, 70% again copy of B/L or L/C at sight |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Xiamen Ronghelin Import & Export Company Limited
