2024 New Series Large Rectangular Stainless Steel Stand Double Use Cutting Board and Wheat Straw Material for Home Kitchen Use
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$3.34
100+
0100
End
Key attributes
Customization
Available
Material
Stainless Steel + Wheat Straw
Thickness
Thickening
Shipping Cost
Contact the supplier about freight and estimated delivery time.
Secure Payments
Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform.
Refund Policy
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues.
Model No.
BJ-1173
Size
Medium
Shape
Rectangle
Type
Chopping Blocks
Origin
China, Guangdong, China
Brand
Binjiang
Usage
Fruits Chopping Board, Fruits and Vegetables Chopping Board, Kitchen
Function
Anti-friction, Antibacterial, Anti-skidding
Design
Double-sided
Selling Units
Single Item
Description
Environmentally Friendly
Single Gross Weight
2.000 Kg
Keyword
Cutting Board
Single Package Size
42X32X3cm
Feature
Sustainable
Moq
100PCS
Logo
Customized Logo Accept
Product Name
Food Storage Container/Mess Kit/Cookware Set
Packaging
Single Piece Package
Package
Color Box
Oem/Odm
Availalble
Transport Package
Carton
Trademark
Binjiang
Package Size
40.00cm * 30.00cm * 10.00cm
Package Gross Weight
2.000kg
| Customization | Available |
|---|---|
| Material | Stainless Steel + Wheat Straw |
| Thickness | Thickening |
| Shipping Cost | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
| Secure Payments | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
| Refund Policy | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
| Model No. | BJ-1173 |
| Size | Medium |
| Shape | Rectangle |
| Type | Chopping Blocks |
| Origin | China, Guangdong, China |
| Brand | Binjiang |
| Usage | Fruits Chopping Board, Fruits and Vegetables Chopping Board, Kitchen |
| Function | Anti-friction, Antibacterial, Anti-skidding |
| Design | Double-sided |
| Selling Units | Single Item |
| Description | Environmentally Friendly |
|---|---|
| Single Gross Weight | 2.000 Kg |
| Keyword | Cutting Board |
| Single Package Size | 42X32X3cm |
| Feature | Sustainable |
| Moq | 100PCS |
| Logo | Customized Logo Accept |
| Product Name | Food Storage Container/Mess Kit/Cookware Set |
| Packaging | Single Piece Package |
| Package | Color Box |
| Oem/Odm | Availalble |
| Transport Package | Carton |
| Trademark | Binjiang |
| Package Size | 40.00cm * 30.00cm * 10.00cm |
| Package Gross Weight | 2.000kg |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Chaozhou Binjiang Industrial Investment Co., Ltd.
