2024 New Series Large Rectangular Stainless Steel Kitchen Cutting Board Double Use PP Eco-Friendly Home Wheat Straw Chopping
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$14.34
100+
0100
End
Key attributes
Customization
Available
Material
Stainless Steel + Wheat Straw
Shape
Rectangle
Shipping Cost
Contact the supplier about freight and estimated delivery time.
Secure Payments
Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform.
Refund Policy
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues.
Model No.
BJ-1183
Type
Chopping Blocks
Origin
China, Guangdong, China
Brand
Stainless Steel
Usage
Kitchen
Design
Double-sided
Selling Units
Single Item
Description
Environmentally Friendly
Single Gross Weight
2.500 Kg
Keyword
Cutting Board
Feature
Sustainable
Moq
100PCS
Logo
Customized Logo Accept
Product Name
Food Storage Container/Mess Kit/Cookware Set
Packaging
Single Piece Package
Package
Color Box
Single Package Size
48X36X3.5cm
Oem/Odm
Availalble
Transport Package
Box
Specification
48X36X3.5cm
Trademark
Binjiang
Package Size
40.00cm * 30.00cm * 10.00cm
Package Gross Weight
3.000kg
| Customization | Available |
|---|---|
| Material | Stainless Steel + Wheat Straw |
| Shape | Rectangle |
| Shipping Cost | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
| Secure Payments | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
| Refund Policy | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
| Model No. | BJ-1183 |
| Type | Chopping Blocks |
| Origin | China, Guangdong, China |
| Brand | Stainless Steel |
| Usage | Kitchen |
| Design | Double-sided |
| Selling Units | Single Item |
| Description | Environmentally Friendly |
| Single Gross Weight | 2.500 Kg |
| Keyword | Cutting Board |
|---|---|
| Feature | Sustainable |
| Moq | 100PCS |
| Logo | Customized Logo Accept |
| Product Name | Food Storage Container/Mess Kit/Cookware Set |
| Packaging | Single Piece Package |
| Package | Color Box |
| Single Package Size | 48X36X3.5cm |
| Oem/Odm | Availalble |
| Transport Package | Box |
| Specification | 48X36X3.5cm |
| Trademark | Binjiang |
| Package Size | 40.00cm * 30.00cm * 10.00cm |
| Package Gross Weight | 3.000kg |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Chaozhou Binjiang Industrial Investment Co., Ltd.
