New Arrival Kitchen Home Restaurant PP Chopping Blocks Double Side Stainless Steel Cutting Board
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$7.90
1+
01
End
Key attributes
Customization
Available
Material
Stainless Steel, Wheat Straw, Steel 316
Thickness
Thickening
Shipping Cost
Contact the supplier about freight and estimated delivery time.
Secure Payments
Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform.
Refund Policy
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues.
Model No.
BJ-991
Size
Medium
Shape
Square, Square
Type
Chopping Blocks
Origin
China, China
Usage
Cutting Food
Function
Anti-skidding
Advantage
Eco-Friendly.Safety.Durable
Sample Time
3-5days
Color
Customized Color
Feature
Disposable, Sustainable, Stocked
Oem/Odm
Accepeted
Transport Package
Box
Specification
44*28cm
Trademark
Binjiang
Hs Code
7323930000
Production Capacity
100000PCS/Day
Package Size
46.00cm * 32.00cm * 3.50cm
Package Gross Weight
2.000kg
| Customization | Available |
|---|---|
| Material | Stainless Steel, Wheat Straw, Steel 316 |
| Thickness | Thickening |
| Shipping Cost | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
| Secure Payments | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
| Refund Policy | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
| Model No. | BJ-991 |
| Size | Medium |
| Shape | Square, Square |
| Type | Chopping Blocks |
| Origin | China, China |
| Usage | Cutting Food |
| Function | Anti-skidding |
| Advantage | Eco-Friendly.Safety.Durable |
|---|---|
| Sample Time | 3-5days |
| Color | Customized Color |
| Feature | Disposable, Sustainable, Stocked |
| Oem/Odm | Accepeted |
| Transport Package | Box |
| Specification | 44*28cm |
| Trademark | Binjiang |
| Hs Code | 7323930000 |
| Production Capacity | 100000PCS/Day |
| Package Size | 46.00cm * 32.00cm * 3.50cm |
| Package Gross Weight | 2.000kg |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Chaozhou Binjiang Industrial Investment Co., Ltd.
