New Series Stainless Steel Multi-Purpose Cutting Board Kitchen Chopping Board Butcher Block for Meat Home Use
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$5.69
1+
01
End
Key attributes
Customization
Available
Material
Stainless Steel
Thickness
Thickening
Shipping Cost
Contact the supplier about freight and estimated delivery time.
Secure Payments
Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform.
Refund Policy
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues.
Model No.
BJ-1261
Size
Medium
Shape
Square, Square
Type
Chopping Blocks
Origin
China, China
Brand
Binjiang
Usage
Cutting Food
Function
Anti-skidding
Advantage
Eco-Friendly.Safety.Durable
Sample Time
5-10days
Color
Customized Color
Feature
Disposable, Sustainable, Stocked
Oem/Odm
Accepeted
Transport Package
Box
Specification
29x20*0.1cm/34x23*0.1cm/36x25*0.1cm/39x28*0.1cm
Trademark
Binjiang
Hs Code
7323930000
Production Capacity
100000PCS/Day
Package Size
41.00cm * 30.00cm * 3.50cm
Package Gross Weight
1.000kg
| Customization | Available |
|---|---|
| Material | Stainless Steel |
| Thickness | Thickening |
| Shipping Cost | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
| Secure Payments | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
| Refund Policy | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
| Model No. | BJ-1261 |
| Size | Medium |
| Shape | Square, Square |
| Type | Chopping Blocks |
| Origin | China, China |
| Brand | Binjiang |
| Usage | Cutting Food |
| Function | Anti-skidding |
|---|---|
| Advantage | Eco-Friendly.Safety.Durable |
| Sample Time | 5-10days |
| Color | Customized Color |
| Feature | Disposable, Sustainable, Stocked |
| Oem/Odm | Accepeted |
| Transport Package | Box |
| Specification | 29x20*0.1cm/34x23*0.1cm/36x25*0.1cm/39x28*0.1cm |
| Trademark | Binjiang |
| Hs Code | 7323930000 |
| Production Capacity | 100000PCS/Day |
| Package Size | 41.00cm * 30.00cm * 3.50cm |
| Package Gross Weight | 1.000kg |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Chaozhou Binjiang Industrial Investment Co., Ltd.
