Modern White Solid Oak Wood Design Library Display Shelving Bookcase Home Office Corner Bookshelf Rotating Cabinet
Loading pool progress...
Price tiers
Swipe โ
US$25.00
60+
060
End
Key attributes
Customization
Available
Style
Modern
Material
Customized
Shipping Cost
Contact the supplier about freight and estimated delivery time.
Secure Payments
Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform.
Refund Policy
Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues.
Model No.
BK-100
Door
Customized
Number Of Grid
Customized
Color
Plenty of Selection
Customized
Customized
Size
Big
Condition
New
Materials
6 Kinds of Materials Optional
Edge Banding
PUR
Panel Thickness
18mm-22mm
Production Time
30 Days
3 D Rendering
3 Days
Small Space Closet Design Ideas
Design Customized
Adjustable Height
Shelf
Led Lighting
Optionals
Wood Color
Customized
App-Controlled Wardrobe
Customized
Accessible Design
Optional
Adjustable Shelves
Customized
Small Space
Customized
Door Color
Yes Can Be Customized
Transport Package
Wooden Box
Specification
1.5m3
Trademark
sabasma
Origin
China
Hs Code
9403899000
Production Capacity
50000
Package Size
169.00cm * 75.00cm * 77.00cm
Package Gross Weight
168.000kg
Item Name
book case
Carcase Material
Melamine board,Particleboard,MDF,Plywood,Solid wood
Door Material
MFC,Plywood,MDF,Solid Wood ,Bamboo /Metal Frame/Glass Door/Mirror-front
Door Finish
Wood veneer/Solid wood/lacquer/PVC/Laminate/Melamine/Stoving varnish
Standard Thickness
18mm carcass,18mm door,9mm back board
Hardware
Chinese Brand,DTC,Blum,Hettich
Application
Home furntiure
| Customization | Available |
|---|---|
| Style | Modern |
| Material | Customized |
| Shipping Cost | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
| Secure Payments | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
| Refund Policy | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
| Model No. | BK-100 |
| Door | Customized |
| Number Of Grid | Customized |
| Color | Plenty of Selection |
| Customized | Customized |
| Size | Big |
| Condition | New |
| Materials | 6 Kinds of Materials Optional |
| Edge Banding | PUR |
| Panel Thickness | 18mm-22mm |
| Production Time | 30 Days |
| 3 D Rendering | 3 Days |
| Small Space Closet Design Ideas | Design Customized |
| Adjustable Height | Shelf |
| Led Lighting | Optionals |
| Wood Color | Customized |
|---|---|
| App-Controlled Wardrobe | Customized |
| Accessible Design | Optional |
| Adjustable Shelves | Customized |
| Small Space | Customized |
| Door Color | Yes Can Be Customized |
| Transport Package | Wooden Box |
| Specification | 1.5m3 |
| Trademark | sabasma |
| Origin | China |
| Hs Code | 9403899000 |
| Production Capacity | 50000 |
| Package Size | 169.00cm * 75.00cm * 77.00cm |
| Package Gross Weight | 168.000kg |
| Item Name | book case |
| Carcase Material | Melamine board,Particleboard,MDF,Plywood,Solid wood |
| Door Material | MFC,Plywood,MDF,Solid Wood ,Bamboo /Metal Frame/Glass Door/Mirror-front |
| Door Finish | Wood veneer/Solid wood/lacquer/PVC/Laminate/Melamine/Stoving varnish |
| Standard Thickness | 18mm carcass,18mm door,9mm back board |
| Hardware | Chinese Brand,DTC,Blum,Hettich |
| Application | Home furntiure |
Packaging and delivery
| Selling Units | Single item |
|---|---|
| Package Type | Standard export packaging |
| Lead Time | 7-14 days after payment |
Protections
Secure Payment
Your payment information is encrypted and secure. We never share your card details.
Quality Assurance
Products are verified before shipment. Contact us within 7 days if you receive defective items.
Buyer Protection
Full refund if product is not as described or doesn't arrive on time.
Supplier
๐ญ
Foshan Sabeisimai Household Supplies Co., Limited
